13.08.2021 13:00 4 WH/KPP w Wejherowie

Kontrole na pomorskich ulicach – trwa akcja „Prędkość”

Źródło: KPP w Wejherowie

W piątek (13 sierpnia) policjanci wyposażeni w mierniki prędkości oraz nieoznakowane pojazdy z wideorejestratorami będą kontrolować trasy w ramach działań „Prędkość”. Mundurowych można spodziewać się w powiecie wejherowskim i puckim w miejscach, gdzie najczęściej kierowcy łamią przepisy.

Policjanci regularnie przeprowadzają akcje „Prędkość” bądź „Motocykle”. Jak informuje policja, celem tego jest zmniejszenie zagrożenia bezpieczeństwa na drogach z powodu nieprzestrzegania ograniczeń prędkości oraz uświadomienie kierującym, jakie zagrożenie niesie za sobą nadmierna prędkość.

Od rana w piątek (13 sierpnia) wejherowska policja realizuje akcję „Prędkość”.

Funkcjonariusze w ramach działań prowadzą pomiary prędkości zarówno statyczne jak i dynamiczne. Akcja ta ma charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi – mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Policjanci pojawią się na trasach w całej Polsce, szczególnie tam, gdzie kierowcy rozpędzają się do niedozwolonych prędkości.

Przypominamy, że jeśli kierowca przekroczy prędkość o ponad 50 km/h na terenie zabudowanym, w takim przypadku nie tylko otrzymuje mandat karny i 10 punktów karnych, ale także musi liczyć się z zatrzymaniem prawa jazdy na 3 miesiące – dodaje Potrykus.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24