13.08.2021 11:00 0 NW

Nocny pożar w Gdyni - spłonęło kilkanaście samochodów

Fot. KMP SP w Gdyni

Kilkanaście pojazdów spłonęło w środku nocy w Gdyni-Kaczych Bukach. Pożar gasiło pięć zastępów straży pożarnej. Działania trwały ponad dwie godziny. Okoliczności zdarzenia bada policja.

W piątek (13 sierpnia) o godz. 02:31 gdyńscy strażacy otrzymali zgłoszenie, że na ul. Chwaszczyńskiej rozprzestrzenia się ogień. O pożarze poinformował policyjny patrol.

Funkcjonariusze zauważyli, że na terenie prywatnej posesji płoną samochody i natychmiast zaalarmowali strażaków - mówi asp. Jolanta Grunert z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

Fot. KMP SP w Gdyni

Na miejsce udało się pięć zastępów. Działania trwały ponad dwie godziny i jak informują mundurowi, nikt nie został poszkodowany.

Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru. Całkowitemu spaleniu uległo 13 samochodów, a kolejne 5 osobówek i ściana hali uległy nadpaleniu - mówi kpt. Marcin Gołębiewski, z gdyńskiej straży pożarnej.

Policja poszukuje świadków zdarzenia, sprawdza zapisy z monitoringu. Przy tej sprawie pracować będzie także specjalista z zakresu pożarnictwa, który z technikiem kryminalistyki i grupą dochodzeniowo-śledczą wykonają oględziny miejsca, w którym doszło do pożaru i dokumentację fotograficzną - dodaje Grunert.

Póki co nie wiadomo jak doszło do zdarzenia.

Fot. KMP SP w Gdyni

Fot. KMP SP w Gdyni


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...