05.08.2021 12:18 42 NW/KPP w Wejherowie

Tragiczny wypadek w Redzie - nie żyje rowerzysta

Fot. KPP w Wejherowie

Nie żyje rowerzysta, który w środowe (4 sierpnia) popołudnie w Redzie zderzył się z samochodem osobowym. Najprawdopodobniej kierujący volkswagenem nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w Redzie na ul. Obwodowej około godz. 17:00. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że 72-letni kierowca volkswagena najprawdopodobniej nie udzielił pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który prawdopodobnie jechał przejazdem dla jednośladów.

Mundurowi sprawdzili trzeźwość kierowcy samochodu, był trzeźwy. Natomiast rowerzyście, z uwagi na obrażenia, nie można było przeprowadzić badania na miejscu, pobrana została krew do analizy - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

79-letni kierujący rowerem z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala, w którym zmarł po kilku godzinach.

Fot. KPP w Wejherowie

Fot. KPP w Wejherowie

Policjanci przypominają, że na tragiczne następstwa wypadków drogowych najbardziej narażeni są niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, jakimi są piesi, rowerzyści i motocykliści. Dlatego należy zachować szczególną ostrożność w obrębie przejść dla pieszych, szkół, przystanków autobusowych i osiedli mieszkaniowych. Służby zwracają uwagę, że rowerzyści są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24