04.08.2021 15:00 0 WH/TTM

Grali w nogę na plaży w Dębkach – zabawa turystów i mieszkańców

Fot. TTM

Turyści m.in. z Warszawy czy Kalifornii i mieszkańcy wzięli udział w zawodach piłki nożnej na plaży w Dębkach. Co tydzień Krokowskie Centrum Kultury organizuje sportowe rywalizacje na terenie gminy.

Zawody beach soccer w Dębkach odbyły się w sobotę (31 lipca). Zasady są proste – piłka, dwie bramki, wydzielone boisko i trzyosobowe zespoły. W grupach najczęściej byli członkowie rodziny lub przyjaciele. Po pierwszym golu, spotkanie zostaje zakończone.

To przede wszystkim zabawa, bo gramy na małe bramki. Małe zespoły to coś niespotykanego w Polsce, ale turyści bardzo chwalą i przychodzą. Frekwencja jest dosyć duża. Zawodnicy grają dla satysfakcji – wyjaśnia organizator Adam Centkowski z Krokowskiego Centrum Kultury dla Telewizji TTM.

Krokowskie Centrum Kultury przygotowało upominki sportowo – turystyczne. Na piasku zagrali miejscowi oraz turyści m.in. z Warszawy czy ze Stanów Zjednoczonych – razem sześć zespołów.

Świetna zabawa z wieloma ludźmi. To bardzo fajnie, że możemy mimo pandemii i obostrzeń spędzić czas w takim extra miejscu. Dlatego myślę, że to naprawdę super zabawa, szczególnie, że mogliśmy zobaczyć się z naszą rodziną po długim czasie - mówi Michael z Kalifornii.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Organizatorzy przypominają, że sportowe imprezy w gminie Krokowa odbywają się w każdy weekend. Już w niedzielę (8 sierpnia) na plaży w Białogórze rozegra się Turniej Piłki Plażowej – Plażowa Open.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24