03.08.2021 11:33 1 WH/OSP Choczewo

Kolizja w Choczewie – ranny pies i pijany kierowca

Źródło: OSP Choczewo

W poniedziałek (2 sierpnia) po południu doszło do kolizji na drodze wojewódzkiej nr 213. Samochód osobowy uderzył w przydrożne drzewo. Kierowca nie odniósł obrażeń, ale badanie alkotestem wykazało, że miał w organizmie ponad promil alkoholu. Rannym okazał się psi pasażer, który doznał urazu łapy.

Około godziny 17:24 strażacy zostali zadysponowani na ul. Pierwszych Osadników za miejscowością Choczewo.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy, który na łuku drogi wojewódzkiej nr 213 uderzył w przydrożne drzewo – czytamy na stronie internetowej druhów z Choczewa.

Samochodem podróżował mężczyzna wraz z psem. Kierowca nie został poszkodowany, ale ranne zostało zwierzę.

Pies doznał urazu przedniej łapy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia sąsiada właściciela psa, czworonóg został odwieziony do gabinetu weterynaryjnego – dodaje Ochotnicza Straż Pożarna.

Na miejscu działali druhowie z Choczewa i policjanci.

Ze wstępnych informacji wynika, że kierowca skody zjechał na pobocze drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Następnie samochód się obrócił i zatrzymał na przeciwnym pasie ruchu - mówi asp. sztab. Anetta Potrykus z wejherowskiej komendy.

Policjanci przeprowadzili badanie alkotestem, które wykazało, że mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara więzienia do dwóch lat.

Źródło: OSP Choczewo

Źródło: OSP Choczewo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24