03.08.2021 10:39 0 NW/TTM

Wielkie święto Puckiej Orkiestry Dętej

Fot. TTM

W niedzielę (1 sierpnia) obchodzono 70-lecie Orkiestry Dętej Ziemi Puckiej. Mieszkańcy i przejezdni mogli nie tylko posłuchać różnorodnych utworów muzycznych, ale byli także świadkami historycznej chwili – zmiany nazwy orkiestry na „Pucką Orkiestrę Dętą”.

Pucka orkiestra może pochwalić się już nie tylko wieloletnią tradycją, ale i nie małą popularnością. Z okazji jej 70-tych urodzin na Starym Rynku odbyła się Rewia Orkiestr Dętych a miejsca pod sceną wypełniły się po brzegi.

70 lat to rzeczywiście bardzo długo. Tu są osoby, które grają nawet 60 lat, więc zaczynali jako nastolatkowie. Potencjał w naszej puckiej orkiestrze jest olbrzymi, reprezentują świetny poziom i widać, że lubią to, co robią - mówi Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Urodziny orkiestry były doskonałą okazją do zmiany nazwy. Od niedzieli (1 sierpnia) zespół nosi nazwę: Pucka Orkiestra Dęta.

Przez ostatnie ponad 50 lat nazywaliśmy się Orkiestrą Dętą Ziemi Puckiej. W związku z tym, że coraz więcej zespołów upraszcza swoje nazwy, my zdecydowaliśmy się na ten sam krok - wyjaśnia Ryszard Bizewski, kapelmistrz Puckiej Orkiestry Dętej,

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Podczas niedzielnej rewii nie można było mówić o ubogim programie, działo się sporo – na scenie i pod nią.

Zależało nam na tym, by każdy był zadowolony. Posłuchać można było trochę muzyki poważnej jak i disco polo, były solistki, soliści. Na pewno każdy znalazł coś dla siebie - dodaje Ryszard Bizewski.

Na koniec wydarzenia wybrzmiał znany utwór Haliny Kunickiej „Orkiestry dęte”, który miał przypomnieć, że „jest w orkiestrach dętych jakaś siła” i kolejne 70 lat działalności to tylko kwestia czasu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...