02.08.2021 12:00 0 NW/TTM

Zawodnicy pobiegli w XII Półmaratonie Ziemi Puckiej

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Blisko 180 biegaczy stanęło na starcie podczas XII Półmaratonu Ziemi Puckiej. Niezmienioną od dwunastu lat trasą pobiegli sportowcy z całej Polski.

W sobotę (31 lipca) w Pucku odbył się 12. Półmaraton Ziemi Puckiej. Na starcie na Stadionie Miejskim stanęło 176 uczestników, w tym tradycyjnie komendant puckiej straży pożarnej podinsp. mgr Piotr Bolin.

Komendant startuje zawsze na półmaratonie, bez względu na to jakie inne zawody się w tym czasie odbywają. Jest takim naszym dobrym duchem tego wydarzenia - mówi Janusz Klimczuk, dyrektor MOKSiR w Pucku.

Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM Fot. Mieszko Weltrowski/TTM

Trasa od początku istnienia wydarzenia liczy 21 km i 97 m i prowadzi z Pucka przez Błądzikowo, Żelistrzewo, Osłonino, Rzucewo, Błądzikowo i kończy się na stadionie w Pucku.

Impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród uczestników. Muszę przyznać, że ciężko było do Pucka dojechać, bo od samej Werblinii stałem w korku. Ale to dobrze, cieszę się, bo widać, że bieganie jest u nas modne - komentuje Jarosław Białk, starosta pucki.

Na zawodników na mecie czekały nagrody oraz wyjątkowe medale – w kaszubskich barwach z okazji 22. Światowego zjazdu Kaszubów.

Pierwszy na mecie był Grzegorz Kujawski z Pucka. Jego czas wyniósł: 1 godz. 12 min i 44 sek.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24