30.07.2021 10:29 1 NW

GOSRiT 2006 Luzino trzecią drużyną w Polsce

Fot. Aleksandra Gordziej

Młodzi piłkarze GOSRiT Luzino odnotowali kolejny sukces w Mistrzostwach Polski LZS. Drużyna z rocznika 2006 podczas finału krajowego Turnieju Piłkarska Kadra Czeka stanęła na najniższym stopniu podium.

W sportowym wydarzeniu, które odbyło się w dniach 27-29 lipca w Zamościu uczestniczyło 12 ekip wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Luzińską drużynę prowadził Michał Kożyczkowski, dla którego był to debiut w samodzielnym prowadzeniu zespołu.

Luzinianie rozpoczęli zmagania od niespodziewanej porażki 0:1 z Wkra Żuromin ( mazowieckie). Na szczęście  w drugim grupowym meczu GOSRiT zdołał pokonać LZS Czarnowąsy (opolskie) dzięki czemu awansowaliśmy do najlepszej ósemki turnieju. W ćwierćfinale wpadliśmy na jednego z faworytów imprezy, Ceramikę Opoczno. Po trudnym spotkaniu i świetnej postawie bramkarza Szymona Leśny wygrywamy 3:1. W półfinale niestety musieliśmy uznać wyższość drużyny ze Śląska, GLKS Wilkowice i pozostała nam walka o brązowe medale - relacjonuje Piotr Klecha, prezes KTS-K Luzino.

Fot. Aleksandra Gordziej

W meczu o trzecie miejsce zespół z Luzina rozegrał najlepsze spotkanie w turnieju pokonując aż 9:0 Polonie Kopytowa, dzięki czemu po raz kolejny GOSRiT Luzino stanął na podium Mistrzostw Polski LZS.

Jak podaje Piotr Klecha, najlepszym zawodnikiem wybrano Alana Groth.

Z uczestników finału wybrana zostanie Kadra Polski LZS, która ma zaplanowane zgrupowania i mecze sparingowe m.in. z Legią Warszawą.

Fot. Aleksandra Gordziej

Końcowa tabela turnieju:

1. GLKS Wilkowice - Śląskie

2. MKS Jeziorany - Warmińsko – Mazurskie

3. GOSRiT Luzino – Pomorskie

4. Polonia Kopytowa – Podkarpackie

5. Ceramika Opoczno – Łódzkie

6. MKS WKRA Żuromin – Mazowieckie

  1. LKS Tyszowce – Lubelskie

  2. Radziszowianka – Małopolskie

  3. LKS Orły Bodzentyn – Świętokrzyskie

  4. LZS CZARNOWĄSY –Opolskie

11. LZS SIEDLIKOW – Wielkopolskie

12. Promień Mońki – Podlaskie


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24