29.07.2021 16:02 2 WH/TTM

W Bolszewie pobiegną na 5! inauguracja Kaszubskiego Grand Prix

Fot. Marek Trybański/ TTM

Przed nami bieg „Bolszewo na 5”. Biegacze i pasjonaci nordic walking pokonają pięć kilometrów leśnej trasy. Zawody to pierwsze wydarzenie z tegorocznego Kaszubskiego Grand Prix.

Rywalizacja rozpocznie się w niedzielę (8 sierpnia) na ul. Jagodowej w Bolszewie. Najpierw pomaszerują zawodnicy kijkarze o godzinie 10:00. Tuż po nich, o godzinie 11:00, wyruszą biegacze. To trzecia edycja biegu „Bolszewo na 5”.

Taka nazwa, bo bieg liczy pięć kilometrów i Bolszewo zasługuje na piątkę! Bieg odbędzie się tradycyjnie na trasie niedaleko szkoły, w lesie. Trasa uważam, że jest bardzo przyjemna. Liczy dwie pętle -jedną małą i jedną dużą. W ubiegłych latach zawodnicy chwalili trasę, jej przebieg i podłoże. Myślę, że w tym roku będzie nie gorzej – wyjaśnia Wojciech Kuziel, radny gminy Wejherowo w rozmowie z Telewizją TTM.

To kolejna impreza, która odbywa się w normalnym trybie. W czasie lockdownu takie wydarzenia nie mogły być organizowane, a sportowcy rywalizowali online.

Docierały do nas informacje, że ludzie maja już powoli dosyć biegów online, ponieważ nie ma tej rywalizacji i atmosfery. Tego się wtedy nie czuje. Kiedy widzi się drugą osobę, która cię goni, to jest wtedy dużo lepiej. Można wtedy wycisnąć z siebie więcej, osiągnąć lepszy rezultat – przekonuje Krzysztof Walczak, współorganizator biegu.

Bieg „Bolszewo na 5” inauguruje Kaszubskie Grand Prix 2021. Pod koniec sierpnia zawody odbędą się w Redzie, a w październiku w Rumi.

Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM Fot. Marek Trybański/ TTM

Jak przekonują organizatorzy, w rywalizacji mogą wziąć udział wszyscy – dzieci, młodzież, dorośli czy seniorzy. Na wydarzenie obowiązują elektroniczne zapisy. Można to zrobić tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24