26.07.2021 16:00 3 NW/TTM

Mobilne punkt rozpoczęły szczepienia w powiecie puckim

Fot. TTM

Mobilnymi szczepieniami zastąpiono powszechny punkt szczepień przy puckim liceum. Plenerowe punkty pojawiły się w Mieroszynie, Strzelnie i Łebczu. W sumie w ciągu jednego dnia zaszczepiło się blisko 100 osób.

Jedna aplikacja i temat załatwiony – zachęca do szczepień Jarosław Białk, starosta pucki.

W niedzielę (25 lipca) w Mieroszynie, Strzelnie i Łebczu odbyły się szczepienia przeciwko Covid-19. Szczepienia zorganizowano w ramach akcji „Mobilny Punkt Szczepień Przyjedzie do Twojej Miejscowości”. W sumie w trzech lokalizacjach w ciągu jednego dnia jednodawkową szczepionkę przyjęło prawie 100 osób.

Wciąż zbyt mało osób zaszczepiło się w powiecie puckim. Aby uzyskać odporność populacyjną powinniśmy zaszczepić co najmniej 67 procent mieszkańców. Stąd pomysł, by jeździć do tych, którym czasami ciężko dojechać na to szczepienie do Pucka - wyjaśnia starosta pucki.

Fot. TTM

Na dzień dzisiejszy (26 lipca) w Pucku zaszczepionych w pełni jest 49,8 proc. Mieszkańców. Przypominamy, że dane te na bieżąco śledzić można na stronie www.gov.pl.

Dojeżdżamy teraz do mieszkańców i zobaczymy czy będą chętni. Ja bardzo zachęcam do szczepienia się, choć wiem, że są i przeciwnicy. Jednak jest wiele wydarzeń i spotkań, podczas których w jednym miejscu gromadzi się wiele osób i warto, by wszyscy mogli czuć się bezpiecznie. Najbardziej boimy się o to, co będzie się działo we wrześniu w szkołach i oby nie było tak, że znów będziemy musieli zamykać szkoły - komentuje Jarosław Białk.

Fot. TTM

Ze szczepień można skorzystać także będąc na urlopie. Wystarczy umówić się wcześniej, dzwoniąc pod numer telefonu podany na stronie facebookowej powiatu puckiego.

Fot. TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...