26.07.2021 14:53 0 WH/mat.pras.

Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover – Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu i wingfoilu 2021

Źródło mat. pras.

Ostatni weekend lipca w Krynicy Morskiej będzie pełen sportowych emocji, a to za sprawą rozgrywanych tam zawodów Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w kitesurfingu, będą rozgrywane po raz 16. Na plaży oprócz zawodników ścigających się na hydro skrzydłach i tych wykonujących widowiskowe powietrzne ewolucje, będzie można spotkać polskie gwiazdy próbujące swoich sił w tym sporcie: Annę Powierzę, Bartosza Obuchowicza, Dorotę Gardias i Sylwię Nowak.

Zawody odbywać się będą w dniach 30, 31 lipca i 1 sierpnia.

Za nami już pierwszy przystanek, który odbył się w czerwcu w Rewie w ramach cyklu Xiaomi Kite Cup driven by Land Rover. Prawie 50 polskich kiteboarderów przywitała zmienna pogoda – od ulewnego deszczu po upalne słońce, ale na szczęście wiatr nie zawiódł i pozwolił na rozegranie zawodów we wszystkich zaplanowanych kategoriach: Mistrzostwach Polski we Freestylu, wyścigów w formule kite i wingfoil. Czy tak będzie w Krynicy Morskiej? Przekonamy się o tym już w najbliższy weekend.

Od 30 lipca do 1 sierpnia na plaży przy wejściu numer 26 będzie można spotkać najlepszych zawodników w tej dyscyplinie sportu. Lista nie jest jeszcze zamknięta. Do wzięcia udziału będzie można zgłosić się w dniu rozpoczęcia rywalizacji, 30 lipca, w godzinach 8.00 – 9.30 w biurze zawodów na plaży. Zawody zaczynają się o godzinie 10:00, jeśli tylko będą odpowiednie warunki wiatrowe, czyli minimum 7 węzłów. Nad prawidłowym ich przebiegiem czuwać będzie Polski Związek Kiteboardingu. W Krynicy Morskiej rozdane zostaną nagrody rzeczowe o wartości 24.000 PLN ufundowane przez Xiaomi i Hydrosferę oraz nagrody finansowe o wartości 10.000 PLN.

Kietsurfing zyskuje coraz więcej fanów, także w Polsce, dlatego wśród stawiających pierwsze kroki w tej dyscyplinie na plaży w Krynicy Morskiej będzie można wypatrzyć między innymi aktorów: Annę Powierzę, Sylwię Nowak i Bartosza Obuchowicza oraz prezenterkę Dorotę Gardias.

Wspólnie chronimy Bałtyk!

Tak jak w Rewie, także w Krynicy Morskiej zawodnicy będą nie tylko zmagać się między sobą,
ale pływać w słusznej sprawie. Każdy z nich otrzyma przed startem zegarek Mi Watch Lite, który nie tylko kompleksowo monitoruje stan zdrowia użytkownika (jak poziom saturacji krwi, czy pomiar tętna w czasie rzeczywistym), ale także mierzy liczbę, w tym przypadku, przepłyniętych kilometrów. Jeden kilometr to 3 złote, które zostaną przekazane na ochronę Bałtyku i działania Fundacji MARE.

Podczas tegorocznego cyklu zawodów zarówno zawodnicy, jak i widzowie mają okazję zapoznać się z najnowszymi, flagowymi smartfonami z serii Mi 11 czy opaskami Mi Smart Band 6. Fani motoryzacji mogą natomiast odkrywać komfort i wygodę między innymi modelu Land Rover Discovery Sport podczas jazd próbnych.

Gdzie i kiedy? — 30 lipca – 1 sierpnia, KRYNICA MORSKA, Puchar Polski, BIURO ZAWODÓW na plaży w strefie zawodów przy wejściu na plażę numer 26, od 8:00 do 9:30 — 13 – 15 sierpnia, PUCK, Puchar Polski i Mistrzostwa Polski w Formule Kite, BIURO ZAWODÓW na terenie MOKSiR Puck w porcie jachtowym, od 8:00 do 9:30

XIAOMI KITE CUP driven by LAND ROVER

— ORGANIZATOR: FIRMA EUREKA [email protected] oraz BO SPORT TRAVEL 
— PARTER TYTULARNY: XIAOMI
— PARTNER GŁÓWNY: JAGUAR LAND ROVER POLSKA
— PARTNERZY: PZŻ Polski Związek Żeglarski, PZKite Polski Związek Kiteboardingu, PSKite Polskie Stowarzyszenie Kiteboardingu, Hydrosfera – dystrybutor marek North Kiteboarding i Mystic, Miasto PUCK, MOKSiR PUCK, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Miasto Krynica Morska, Gmina Kosakowo, Rescue, World Sailing Class Associacion, IKA The International Kiteboarding Association, IWSA The International Wing Sports Association, Formula Kite Olympic Kiteboarding, kemping Chałupy 3.

Więcej informacji można znaleźć na www.xiaomikitecup.pl.

Źródło mat. pras. Źródło mat. pras. Źródło mat. pras. Źródło mat. pras. Źródło mat. pras. Źródło mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24