26.07.2021 14:00 0 WH/TTM

LZS Suchocki Zelewo z pucharem wójta gminy Luzino

Poznaliśmy najlepszą drużynę w lidze sołeckiej gminy Luzino. Zdobywcą pucharu wójta gminy został LZS Suchocki Zelewo. Podczas niedzielnych zawodów nie zabrakło okazji do pomagania – zorganizowano akcję dla mieszkańca Robakowa.

W niedzielę (25 lipca) na stadionie GOSRiT Luzino rozegrano finał XXII Turnieju o Puchar Wójta Gminy Luzino. W rywalizacji wzięło udział osiem składów.

To są dodatkowe rozgrywki, które trochę inaczej się rządzą niż sama liga. Parę pokoleń doskonale się bawi i bawiło. Początki był twarde i mocne, dzisiaj jest szacunek dla przeciwnika. Walczą czasami bardzo ostro, ale chcą się po prostu dobrze bawić – wspominał podczas wydarzenia Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Najlepszą drużyną okazała się LZS Suchocki Zelewo, który w finale pokonał LZS Cyklopy Wyszecino 3:0.

Na drugim stopniu podium stanęli zawodnicy Cyklopów Wyszecino, którzy w półfinale pokonali po rzutach karnych 12:11 LZS Kochanowo. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy z Robakowa, którzy w meczu o trzecie miejsce, pokonali po rzutach karnych 3:2 LZS Kochanowo – relacjonuje Piotr Klecha z GOSRiT Luzino.

Najlepszym bramkarzem turnieju został Adam Klawikowski z Robakowa, a najlepszym zawodnikiem - Wiesław Syldatk z Zelewa.

Oprócz piłkarskich emocji, pojawiła się akcja charytatywna. Wolontariusze zorganizowali zbiórkę dla 60-letniego Jana Tobialskiego z Robakowa, który choruje na nowotwór złośliwy.

Staramy się zebrać pieniądze na nierefundowaną operację, która odbędzie się w kraju, ale dzięki międzynarodowej współpracy, wykona ją profesor z Madrytu. Dużo osób bierze udział w takich akcjach. Warto pomagać, bo każdy z nas jest ważny i każdy zasługuje na to, aby być zdrowym – mówi Olga Tobialska, organizatorka akcji.

Fotorelacja z meczu znajduje się tutaj.

Potrzeba 50 tys. złotych. W pobliżu stadionu pojawiły się punkty gastronomiczne, dmuchaniec dla dzieci, motory czy quady. Podczas imprezy uzbierano ponad 12 tys. złotych. Zbiórka dla Jana znajduje się tutaj.

Na koniec wydarzenia działacze Luzińskiej Ligi Sołeckiej LZS otrzymali Medal 75-lecia Ludowych Zespołów Sportowych. Nagrodę przyznano za wkład w rozwój sportu w środowisku wiejskim gminy Luzino.