23.07.2021 15:02 0 WH/mat.pras.

Przebiegnie 640 kilometrów, aby pomóc dzieciom

Źródło: Facebook/Paweł Grizzly Walczuk

Paweł „Grizzly” Walczuk to miłośnik biegania i pasjonat gór. Teraz podejmuje się nowego wyzwania – ultramaratończyk chce przebiec międzynarodowy szlak E9: Świnoujście – Krynica Morska. Wszystko to po to, aby wspomóc Dom Dziecka w Nowym Dworze Gdańskim.

Paweł Walczuk przygodę z ultra maratonami rozpoczął sześć lat temu. W 2020 roku przebiegł 380 kilometrów i zaliczył Trójkąt Sudecki. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

Rok po tym przełomowym wydarzeniu, przyszła pora na kolejny rekord – 640 kilometrowa trasa z Świnoujścia do Krynicy Morskiej.

Paweł podejmuje się kolejnego wyzwania: 640-kilometrowej trasy, podczas której zbieramy pieniądze na potrzebujący Dom Dziecka w Nowym Dworze Gdańskim. Każdy kilometr Pawła wart będzie 1 zł. Ile uzbieramy? Ostateczna wysokość darowizny będzie zależna od hojności firm – mówi Marek Urbaniak, prezes Fundacji Veritas.

Walczuk wyruszy w trasę już 7 sierpnia. Na szlaku będą czekać „punkty powitalne” zorganizowane przez dzieci z wspomnianej placówki.

Połączyłem bieganie z turystyką i znalazłem się pośrodku. Kocham przygodę, własny rytm i niekoniecznie utarte szlaki. Obecnie mój styl to pokonywanie kilkuset kilometrowych tras z ograniczonym wsparciem. Oznacza to, że przebywam 80-100km dziennie sam lub z kimś poznanym w drodze – mówi o swojej technice Paweł Walczuk.

Osiągnięcia biegowe ultra maratończyka można śledzić na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24