22.07.2021 15:23 13 PM/TTM

Światła na gościcińskiej górce już działają

Fot. Rafał Bach/czytelnik

Piesi mieli problem z przedostaniem się na drugą stronę krajowej szóstki, a kierowcy z wyjazdem z bocznych dróg – chodzi o gościcińską górkę, na której właśnie uruchomiono sygnalizację świetlną.

Na gościcińskiej górce w 2018 roku doszło do śmiertelnego wypadku. Po zdarzeniu miejsce po wypadku badała specjalna komisja.

W tym przypadku zawnioskowano do zarządcy drogi, aby w tym miejscu została postawiona sygnalizacja świetlna, gdyż to ułatwi poruszanie się osobom pieszym. Były też sygnały od kierowców, że występują problemy z włączeniem się do ruchu z bocznych dróg na drogę krajową nr 6 – wyjaśnia asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy z wejherowskiej komendy.

Teraz przede wszystkim piesi mogą bezpiecznie pokonać przejście dla pieszych – światła zaczęły działać.

Od dzisiaj sygnalizacja świetlna jest już w pełni funkcjonalna, palą się wszystkie kolory nie tylko żółty, ale i czerwony i zielony. Myślę, że to będzie duże ułatwienie szczególnie dla tych osób, które będą próbowały przejść przez przejście dla pieszych przez drogę krajową nr 6 – mówi w rozmowie z Twoją Telewizją Morską Piotr Michalski, rzecznik gdańskiego oddziału GDDKiA.

Na sygnalizację mieszkańcy musieli długo czekać, wszystko przez problemy z wykonawcą.

Były wykonane projekty, częściowo słupy sygnalizacji świetlnej, co tym bardziej dziwiło, słusznie, użytkowników drogi. Wykonawca mimo wielokrotnych monitów, wielokrotnych prób mediacji nie był w stanie dokończyć tej inwestycji. W związku z tym musieliśmy odstąpić od tej umowy, pozyskać środki, zawrzeć nową umowę z nowym wykonawcą - dodaje Piotr Michalski.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24