19.07.2021 16:00 9 PM/KPP Wejherowo

Dronem patrolowali skrzyżowanie

Fot. KPP Wejherowo

Policyjny dron latał nad skrzyżowaniem drogi krajowej nr 6 i ul. Osiedlowej w Bożympolu Wielkim. Podczas prowadzonych kontroli policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie przez uczestników ruchu drogowego przepisów związanych m.in. z wyprzedzaniem na przejściu dla pieszych czy niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Podczas piątkowej (16 maja) akcji policjanci wejherowskiej drogówki przy udziale policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku wykorzystali bezzałogowy statek powietrzny.

Policyjny dron latał nad skrzyżowaniem drogi krajowej nr 6 oraz Osiedlowej w Bożympolu Wielkim. Podczas nagrań z powietrza nadzorem objęci zostali kierowcy, którzy wyprzedzali na przejściu dla pieszych, nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, przejeżdżali podwójną linię ciągłą czy też przewozili w niewłaściwy sposób zabezpieczony ładunek.  Poprzez te działania policjanci dbali o bezpieczeństwo eliminując niebezpieczne zachowania kierowców - informuje asp. sztab. Anetta Potrykus, rzecznik wejherowskiej policji.

Kierowcy popełniający wykroczenia musieli liczyć się z poniesieniem konsekwencji.

Letnia i ciepła aura powoduje, że na drogach pojawia się coraz więcej niechronionych uczestników ruchu drogowego. Policja przypomina, że pieszy lub rowerzysta, a także motocyklista w konfrontacji z samochodem osobowym, ma nie wielkie szanse na przeżycie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24