19.07.2021 08:30 9 WH/KPP w Wejherowie

Nagroda za pomoc w ujęciu Jacka Jaworka - poszukiwany żywy lub martwy

Źródło: Śląska policja

Policja wyznaczyła 20 tys. złotych nagrody za informacje, które pozwolą zatrzymać poszukiwanego Jacka Jaworka – żywego lub martwego. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo trzech osób.

Do tragedii doszło w nocy z 9 na 10 lipca w Borowcach w powiecie częstochowskim. Policjanci, którzy zostali wezwani do domowej awantury ujawnili trzy ciała – 44-letniej kobiety, jej 44-letniego męża i ich 17-letniego syna – zginęli od strzałów z broni palnej. Strzelaninę przeżył 13-letni syn 44-latków, któremu udało się uciec, znalazł schronienie u rodziny.

Ustalenia śledczych wskazują, że sprawcą zbrodni jest Jacek Jaworek. Tuż po zabójstwie mężczyzna uciekł, a prokuratura wystawiła za nim list gończy – informuje katowicka komenda.

Komendant Wojewódzkiej Policji w Katowicach wyznaczył nagrodę – 20 tys. złotych za informacje, które pomogą zatrzymać Jacka Jaworka lub odnaleźć jego ciało. Niewykluczone jest, że mężczyzna nie żyje.

Jeśli ktoś posiada informacje na jego temat, proszony jest o pilny kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach pod numerem telefonu 798 031 306, Komendą Miejską Policji w Częstochowie pod numerem telefonu 47 858 12 55 lub numerem alarmowym 112. Gwarantujemy anonimowość. Jednocześnie przypominamy, że ukrywanie lub pomoc w ukryciu osoby poszukiwanej jest przestępstwem i grozi za to kara pozbawienia wolności do 5 lat – informują policjanci.

W chwili zdarzenia Jacek Jaworek ubrany był w granatową koszulkę z jasnym napisem na przedniej części, granatowe spodnie jeansowe oraz szarą bluzę dresową. Po zdarzeniu poszukiwany mężczyzna mógł się przebrać.

Na prawej łopatce ma widoczną przez koszulkę narośl o rozmiarze 5-7 centymetrów. Poszukiwany może posiadać broń palną. Może próbować ucieczki i zachowywać się agresywnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24