16.07.2021 14:00 4 AB

Film grozy kręcą w gminie Łęczyce

Źródło:pixabay.com

W niedzielę (18 lipca) w godzinach 8:00 – 12:00 będą występować tymczasowe utrudnienia w ruchu na ulicy Długiej w Łęczycach. Powodem jest przygotowanie i realizacja zdjęć do filmu produkcji niemiecko-polskiej.

Produkcja powstająca na terenach powiatu wejherowskiego to dziejący się współcześnie w Niemczech film opowiadający o rodzinie powracającej po latach z Berlina do starego domu na wsi w celu celebracji wesela. Wydarzenia mające miejsce w tym czasie stają się gorzką okazją do wglądu w los opuszczonych starszych ludzi zamieszkujących okolice. Pomimo realizacji niemiecko-polskiej film w całości powstaje na terenach Polski.

Zdjęcia głównie odbywają się w Paraszynie, zaś w Łęczycach będziemy nagrywać przejazd autem głównych bohaterów przez rodzinną miejscowość. Żeby zminimalizować utrudnienia komunikacyjne dla mieszkańców oraz uniknąć ciężkiego transportu na drodze zdecydowaliśmy się nagrywać te ujęcia w niedzielę zmniejszoną ekipą. Film kręcimy już od czerwca a w samym Paraszynie znajdujemy się już 2 tygodnie - zdradza Przemysław Walocha, drugi kierownik produkcji.

Film realizowany jest we współpracy niemiecko-polskiej. Głównym producentem jest niemiecka grupa Constantin Film, która tworzy ekranizację we współpracy z Domem Produkcyjnym Arbor Films z Krakowa.

To niemiecko-polska produkcja o roboczej nazwie „Old People”. Film dzieje się w całości w Niemczech, ale nagrywamy go w Polsce, ponieważ są tu bardzo ładne plenery. Będzie to film grozy - dodaje Przemysław Walocha.

Chwilowe wstrzymania na ulicy Długiej w Łęczycy nastąpią w niedzielę (18 lipca). Zezwolenie zostało wydane przez Zarząd Powiatu Wejherowskiego. Czas wstrzymania zostanie poświęcony na krótkie sceny, po których realizacji ruch będzie wznawiany.

Będą pracownicy z odpowiednimi kwalifikacjami do kierowania ruchem drogowym. Wstrzymujemy ruch na ujęcie, po 5-7 minutach ruch jest puszczony, potem następuje dubel czyli sytuację powtarzamy. Potrwa to od 1,5 godziny do 2 godzin, oczywiście z zachowaniem przejazdu poza chwilowymi wstrzymaniami na ujęcie - podkreśla Przemysław Walocha.

Zdjęcia do filmu będą realizowane do 26 lipca.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24