16.07.2021 15:30 6 AB

Zawodniczka z gdyńskiego klubu medalistką mistrzostw świata

Źródło: gdynia.pl

Paulina Rutkowska zdobyła brązowy medal na mistrzostwach świata w San Remo do lat 17. Młoda żeglarka Yacht Klubu Polski Gdynia zajęła trzecie miejsce wraz z Igą Wielczyk w dwuosobowej klasie 420.

W dniach 5-10 lipca odbyły się Mistrzostwa Świata we Włoskim San Remo. Polskie żeglarki rywalizowały w klasie 420, czyli załóg żaglówek o długości 420 cm. Zawody obejmowały łącznie 10 wyścigów. Rywalizację zdeklasowały hiszpanki- Maria Perello i Marta Cardona.

Na drugiej pozycji także znalazły się młode żeglarki z Hiszpanii - Maria Pascual i Marta Puigserver.

Dla reprezentantki gdyńskiego klubu nie jest to pierwszy sukces. W przeszłości zdobyła srebrny i brązowy medal na drużynowych mistrzostwach Europy oraz wygrywała na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży. Już za kilka dni nadarzy się kolejna okazja na powiększenie dorobku medalowego. Paulina Rutkowska razem z Igą Wielczyk wystartują podczas mistrzostw Europy w klasie 420 we włoskiej Formie.