16.07.2021 12:30 34 WH

Rezydencja prezydenta na Helu przejdzie remont

Źródło: Wikimapia.pl

Mewa, czyli rezydencja prezydenta RP na Helu zostanie wyremontowana. Prace będą dotyczyć m.in. dachów, tarasów i elewacji. Jak informuje kancelaria – obiekt jest systematycznie zalewany podczas intensywnych opadów.

To pierwszy tak duży remont prezydenckiej rezydencji na Półwyspie Helskim od czasu rozbudowy, która miała miejsce w latach 1996 – 2003. Wtedy to wyremontowano budynki, zbudowano część dla gości oraz powstała „Panorama”.

Remonty dachów, tarasów i elewacji to tylko część prac, jakie zaplanowano w rezydencji prezydenta na Półwyspie Helskim. Tak wynika z przetargu Centrum Obsługi Kancelarii Prezydenta – informuje dziennik Rzeczpospolita.

W ramach prac ma zostać zmieniona technologia odprowadzenia deszczówki nad łącznikiem basenu z wieżą, w „Panoramie” zostanie zastosowana fotowoltaika i nowe oświetlenie. W dwóch willach prezydenta zostaną wymienione płytki na tarasach, wyremontowane schody, oczyszczone i wymienione kamienne okładziny na elewacji.

Warunki panujące na Półwyspie Helskim, czyli wilgoć i wiatry szkodzą obiektowi.

W konsekwencji, pomimo licznych napraw miejscowych (interwencyjnych) obiekt jest systematycznie zalewany podczas intensywnych opadów – informuje Kancelaria Prezydenta.

Na tę chwilę nie są znane koszty remontu. Ogłoszony przetarg dotyczy wykonania dokumentacji prac budowlanych. Przewidziano na to 160 tys. złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24