15.07.2021 13:30 2 PM/Gmina Luzino

Lokalni ambasadorzy promują szczepienia w gminie Luzino

Fot. Gmina Luzino

Jarosław Wejer, Piotr Pelcer, Adam Hebel czy Rafał Karcz - to tylko niektóre z twarzy lokalnej kampanii promującej szczepienia w gminie Luzino. Akcja jest potrzebna, bo do tej pory w pełni zaszczepiło się jedynie niespełna 30 proc. mieszkańców.

W gminie Luzino lokalni ambasadorzy szczepień zachęcają do zaszczepienia się przeciwko COVID-19 oraz do czerpania informacji na ich temat z rządowych źródeł. Zaprojektowano afisz, na którym znalazły się sylwetki lokalnych ambasadorów szczepień, którzy nieodpłatnie włączyli się do akcji.

Plakaty zostaną wywieszone w znanych punktach na terenie wszystkich sołectw wchodzących w skład gminy oraz zostaną zamieszczone w prasie oraz w mediach społecznościowych.

Twarzami lokalnej kampanii promującej szczepienia przeciwko COVID-19 został Wójt Gminy Luzino Jarosław Wejer, kierownik Kliniki Zdrowia w Luzinie Piotr Pelcer, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kębłowie Renata Grzenia, naczelnik OSP w Luzinie Sławomir Miotk, dziennikarz Adam Hebel, sołtys Robakowa Marzena Pallach oraz sportowcy, czyli trener Kadry Narodowej juniorów w kickboxingu Rafał Karcz oraz mistrzyni świata w kickboxingu Paulina Stenka.

Na dzień 13 lipca przeciwko COVID-19 w pełni zaszczepiło się jedynie niespełna 30 proc. mieszkańców gminy Luzino.

— Ten wynik nie jest zadowalający. Postanowiliśmy zaprosić do współpracy przy promocji szczepień osoby, które pracują w odmiennych zawodach, reprezentują różną grupę wiekową i są znane tutejszym. Wszyscy chcemy uzmysłowić mieszkańcom, że szczepienie to jedyny sposób na wygranie z pandemią – mówi wójt gminy Jarosław Wejer.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24