15.07.2021 10:55 1 NW/gdańsk.pl

Gdańsk zwiedzany z perspektywy wody

Źródło:pixabay.com

W towarzystwie przewodnika można zwiedzić Gdańsk z perspektywy wody. Wycieczki odbywać będą się cyklicznie, do końca wakacji.

Nieliczni wiedzą o tym jak wygląda Gdańsk z poziomu wody, a jest co oglądać. Wakacje wydają się idealną porą do zwiedzania miasta kajakami. Taką możliwość oferuje Gdański Ośrodek Sportu.

Często nawet gdańszczanie nie zdają sobie sprawy, ile oferują szlaki wodne Motławy oraz jaką przyjemność i satysfakcję może sprawić zwiedzanie centrum miasta z poziomu wody. Jeśli do tego dodamy jeszcze doświadczonego przewodnika, który potrafi w interesujący sposób przekazać swoją wiedzę, dostajemy dwugodzinną rozrywkę dla każdego miłośnika aktywnej rekreacji. I tym właśnie jest Kajakowy Spacer Miejski - czytamy na stronie gdańskiego ratusza.

Wycieczki odbywać będą się cyklicznie co tydzień aż do końca wakacji szkolnych, tj. do 31 sierpnia 2021 r. Poprowadzi je Ryszard Kopittke.

Zwiedzanie z perspektywy wody to coś zupełnie innego – można dostrzec pewne detale – np. Datę budowy Mostu Stągiewnego czy znak wielkiej powodzi czy rok rozbudowy Kamiennej Śluzy. Z kajaków zobaczymy najważniejsze gdańskie budynki położone nad wodą.

Będzie okazja dotknąć "Sołdka" i podpłynąć pod Polski Hak, miejsce rzadko odwiedzane przez mieszkańców. Kanałem Na Stępce, Nową Motławą dopłyniemy do fortyfikacji na Dolnym Mieście. Opłyniemy rawelin – mniejszy bastion, który w XVII wieku strzegł dostępu do miasta. To raczej niewymagająca dwugodzinna trasa, którą rozpoczynamy i kończymy na przystani na Żabim Kruku – zapowiada pan Ryszard Kopittke, który jest licencjonowany przewodnikiem po Trójmieście.

Pierwsza wycieczka odbędzie się w czwartek, 15 lipca. Kajakowi „spacerowicze” wyruszą z Przystani Żabi Kruk o godz. 17:00 i powrócą do niej ok. Dwie godziny później.

[IMG]2[/IMG]

Udział w Kajakowych Spacerach Miejskich jest płatny. Opłata za dwugodzinne wypożyczenie sprzętu, niezależnie czy będzie to kajak jedno czy dwuosobowy wynosi 35 zł. W jednym spływie może wziąć udział maksymalnie 20 osób.

Wycieczki odbywać będą się o stałej porze: 17:00-19:00. Uczestnicy na miejscy wydarzenia powinni zjawić się 30 minut wcześniej.

Formularz zgłoszeniowy, regulamin i inne dokumenty dostępne są na stronie Gdańskiego Ośrodka Sportu. Formularz należy przesłać na adres: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24