12.07.2021 15:30 13 WH/SAR

Utworzyli łańcuch życia, aby uratować topiącego się mężczyznę

Fot. czytelnik

W niedzielę (11 lipca) na plaży w Ostrowie przeprowadzono akcję ratunkową - topił się 44-letni mężczyzna. Ratownicy i plażowicze wspólnie utworzyli łańcuch życia, aby ratować człowieka. Interweniowało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

O zdarzeniu poinformował nas nasz czytelnik. W niedzielne popołudnie (11 lipca) doszło do niebezpiecznej sytuacji nad wodą w Ostrowie, gdzie tonął mężczyzna.

Ratownicy razem z plażowiczami utworzyli tak zwany łańcuch życia. To wszystko działo się w trakcie dopływania naszych ratowników na miejsce zdarzenia. Osoby będące w tym łańcuchu, razem z ratownikami WOPR-u, odnalazły poszkodowanego w wodzie. Natychmiast mężczyzna został wyciągnięty na plażę i przystąpiono do reanimacji - relacjonuje Rafał Goeck, rzecznik prasowy Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Łańcuch życia wygląda tak, że osoby w wodzie łapią się za ramiona lub pod ręce i drepczą z jednej strony na drugą w poszukiwaniu tonącego.

Udało się przywrócić tętno mężczyźnie, ale nie było z nim kontaktu. 44-latek został przetransportowany przez śmigłowiec do szpitala.

W akcji brali udział strażacy, pogotowie ratunkowe, policja oraz ratownicy SAR z Brzegowej Stacji Ratownictwa z Władysławowa.

Materiał nadesłany przez słuchacza radia NordaFM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...