11.11.2010 14:45 0

Wejherowo: kandydat na prezydenta spotka się z posłem PiS Pawłem Poncyljuszem

Poseł PiS Paweł Poncyljusz zjawi się na piątkowej konferencji wyborczej Macieja Łukowicza, kandydata PO na prezydenta Wejherowa.

Poseł Poncyljusz, przedstawiciel liberalnego skrzydła PiS, ma zamiar spotkać się z Maciejem Łukowiczem, bezpartyjnym, ale mającym poparcie PO i środowisk katolickich kandydatem na prezydenta Wejherowa. Do spotkania dojdzie w najbliższy piątek w Wejherowie podczas wspólnej konferencji obu polityków.

Paweł Poncyljusz został oskarżony przez Jarosława Kaczyńskiego o działania na szkodę partii i trafił na "czarną listę" polityków PiS. Uważany jest za przyjaciela i zwolennika wykluczonych z PiS parlamentarzystek: Joanny Kluzik-Rostkowskiej i Elżbiety Jakubiak. Usunięte posłanki zastanawiają się nad utworzeniem własnej partii, której jednym z liderów mógłby zostać właśnie Poncyljusz. Uważa się, że spotkanie z niezależnym kandydatem na prezydenta popieranym przez PO, może być początkiem budowy nowego ugrupowania politycznego, łączącego w sobie programy tych dwóch największych polskich partii.

Po konferencji Poncyljusz i Łukowicz planują odwiedzić wystawę poświęconą Mironowi Łukowiczowi, ojcu kandydata na prezydenta. Nieżyjący już Miron Łukowicz był znanym wejherowskim lekarzem, opozycjonistą, działaczem pomorskiej "Solidarności". Wystawę można oglądać w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...