06.07.2021 17:00 0 NW/TTM

Poznawali podwodne życie Bałtyku

Fot. Karina Labuda/TTM

Meduzowa gra, morskie puzzle, Bałtyk pod mikroskopem czy konkursy z nagrodami – to i wiele więcej czekało na uczestników ekoPIKNIKU, który zorganizowano w Mechelinkach. Podczas wydarzenia, poprzez zabawę można było dowiedzieć się więcej o życiu w Bałtyku.

W wodach Zatoki Puckiej żyje wiele zwierząt, o których istnieniu wiele osób nie ma pojęcia. Stad pomysł na organizację pikniku, podczas którego w interesujący i przystępny sposób opowiadano o morskiej faunie. W sobotę (3 lipca) w Mechelinkach w okolicach Morskiej Bazy Nurkowej zorganizowano pierwszy ekoPIKNIK.

Cieszymy się, że dopisała nam pogoda. Przyszło sporo osób, choć jest to pierwsza tego typu akcja, dlatego zakładam, że z czasem będzie tu się gromadziło coraz więcej zainteresowanych. Zależy nam na tym, by uświadamiać ludzi, jak wiele wspaniałych żyjątek mieszka w Morzu Bałtyckim – mówi Sebastian Borek, wiceprezes Stowarzyszenia Morska Baza Szkoleniowa Mechelinki w rozmowie z Twoją Telewizją Morską.

Fot. Karina Labuda/TTM

Na poszerzanie wiedzy na temat podwodnego świata uczestnicy wydarzenia mieli kilka godzin. W tym czasie przejść się można było ścieżką edukacyjną, wziąć udział w różnych konkursach, pograć w gry planszowe czy przyjrzeć się morskim stworzeniom pod mikroskopem.

Uwagę przykuwała ilość organizmów żyjących w Zatoce Puckiej, które wyłowiły osoby ze stanowiska Uniwersytetu Morskiego. Warto pokazywać wszystkim, że ważne jest by dbać o dobro jakie mamy i dobrze, by jak najdłużej było w jak najlepszym stanie – powiedział Marcin Majek, wójt gminy Kosakowo.

Bardzo ważna jest dla nas edukacja, dlatego staramy się przy każdej możliwej okazji opowiadać o życiu w Morzu Bałtyckim, które jest niezwykłe. Jest to unikatowy ekosystem najmłodszego i najsłabiej zasolonego morza świata. Mało osób wie jakie mamy pod wodą organizmy, ponieważ nurkowanie to dość drogi sport i nie dla każdego. Warto więc brać udział w takich wydarzeniach, z których można wzbogacić się o nową wiedzę - mówi Małgorzata Żywicka z Akwarium Gdyńskiego.

Organizatorzy wydarzenia, z uwagi na jego powodzenie zapowiadają kolejne edycje.

Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Karina Labuda/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Karina Labuda/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24