01.07.2021 10:40 16 NW

Podtopione ulice, zalane piwnice - ulewa w powiecie wejherowskim

Fot. Czytelnik Nadmorski24

Podtopione ulice i zalane mieszkania – to skutek ulewy, jaka miała miejsce na terenie powiatu wejherowskiego. W sumie strażacy z wejherowskiej komendy interweniowali piętnaście razy.

Przez powiat wejherowski w środowe (30 czerwca) popołudnie przeszła burza i spadł deszcz, i chociaż nie były to intensywne opady, to narobiły nieco zamieszania. W związku z podtopieniami ulic, zalaniami piwnic i gospodarstw domowych strażacy interweniowali 15 razy.

Strażacy brali udział w wypompowywaniu wody z obiektów gospodarczych, zalanych piwnic czy w udrażnianiu zatkanych kratek instalacji burzowej odprowadzającej wodę. W sumie brali udział w piętnastu różnych zdarzeniach, ale można powiedzieć, że mimo to było w miarę bezpiecznie - informuje st. kpt. Mirosław Kuraś, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.

Najwięcej zdarzeń związanych z opadami odnotowano w Wejherowie i Redzie. W Wejherowie strażacy pracowali na I Brygady Pancernej Wojska Polskiego, Krasickiego, Piotra Skargi, Inwalidów Wojennych, Strzeleckiej i Towarowej, a w Redzie na takich ulicach jak Młyńska, Bukowa i Pucka.

Trzeba wziąć pod uwagę, że nie były to długotrwałe w skutkach utrudnienia, a opady nie były intensywne - dodaje st. kpt. Mirosław Kuraś.

Sytuacje na poszczególnych ulicach uwiecznili na zdjęciach i filmach nasi czytelnicy:

Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24 Fot. Czytelnik Nadmorski24


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...