01.07.2021 08:30 4 NW/TTM

Rozpoczął się remont redzkiego skateparku

Fot. TTM

Młodzież latem nie będzie mogła szaleć na redzkim skateparku. Rozpoczęły się prace modernizacyjne, w ramach których m.in. wymieniona zostanie dziesięcioletnia nawierzchnia i przeszkody. Będzie bezpieczniej i nowocześniej.

Dziesięć lat temu, gdy budowano skatepark w Redzie zdecydowano się na nawierzchnię z kostki brukowej. Po latach okazało się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie.

Nie mieliśmy dużego doświadczenia w zakresie projektowania i wykonania takiego parku, bo skateparki dopiero powstawały w naszym kraju. Ta nawierzchnia z kostki brukowej nie jest dobra, bo przestrzenie między nimi i nierówności przeszkadzają w jeździe i stwarzają niebezpieczeństwo - mówi Krzysztof Krzemiński, burmistrz Redy.

Obecnie trwają prace rozbiórkowe. Nowa nawierzchnia będzie gładka i wykonana z betonu. Przy okazji inwestycji wyremontowane zostaną przeszkody, naprawione zostanie także ogrodzenie i mur, który odgradza park od budynków szeregowych.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Niestety, nie jest to najlepsza wiadomość dla młodzieży, która właśnie rozpoczęła wakacje.

Inwestycji nie mogliśmy wykonać wcześniej ze względu na kilka rzeczy. Sprawy nie ułatwiała nam pandemia, a poza tym tego typu prace najlepiej wykonywać w odpowiednich warunkach atmosferycznych. Z doświadczenia wiemy też, że niezbędny jest doświadczony w swojej branży wykonawca, a tych wbrew pozorom nie jest wielu w naszym kraju - wyjaśnia Krzemiński.

Skatepark do użytku powinien zostać oddany najpóźniej w połowie sierpnia. Przedsięwzięcie to koszt około 150 tys. zł. Środki pochodzą z budżetu miasta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...