Politycy nie zabijajcie polskich mediów

29.06.2021 16:00 21 WH/KMP w Gdyni

Czerwone błyskawice na kościele - policja opublikowała wizerunek mężczyzny

Źródło: Facebook/ Wit Maniewski

Dewastacja elewacji i filaru kościoła w Gdyni Witominie, ktoś farbą wymalował na nim czerwone błyskawice. To już trzecia tego typu sytuacja w tym roku. Policja opublikowała wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Do zdarzenia doszło w nocy z 18 na 19 czerwca przy kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Gdyni na ul. Hodowlanej.

Zamalowano kościół na Witominie, do którego uczęszczam. Ten kościół był odnawiany dwa lata temu, kompletnie zmieniono dotychczasowy wygląd, unowocześniono go. Zdecydowana większość pieniędzy pochodziła z darowizn wiernych. Cała ta praca jest niszczona przez nienawiść – napisał na Facebooku Wit Maniewski, przewodniczący Młodych Demokratów Gdynia.

To już czwarty przypadek dewastacji kościoła w przeciągu ośmiu miesięcy. Na elewacji i filarze budynku naniesiono czerwoną farbą błyskawice.

Gdyńska policja udostępniła wizerunek mężczyzny, który może mieć związek ze sprawą.

Z monitoringu wynika, że mężczyzna ma około 20 lat, jest szczupłej budowy ciała. W dniu zdarzenia miał na sobie jasną bluzę z kapturem i ciemne sportowe spodnie – informuje asp. Jolanta Grunert, oficer prasowy gdyńskiej komendy.

Źródło: KMP w Gdyni

Wszystkie osoby, które rozpoznają mężczyznę lub posiadają informacje na jego temat, proszone są o kontakt z gdyńską policją pod nr tel. 47-74-21-222 lub na numer alarmowy 112.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...