24.06.2021 12:00 6 PM/gdynia.pl

Przejdą przez Zatokę Pucką - trwają zapisy na Marsz Śledzia

Fot. Tomek Kamiński/Źródło: gdynia.pl

Każdego roku to wydarzenie cieszy się ogromnym zainteresowaniem i przyciąga setki śmiałków – trwają zapisy do 21. edycji Marszu Śledzia. Tegoroczna odsłona odbędzie się 21 sierpnia. Na śmiałków czeka niemal sto miejsc. Trzeba się jednak śpieszyć, bo chętnych jest wielu, a zapisy trwają do 4 lipca.

Po raz kolejny chętni przemierzą wody Zatoki Puckiej w ramach corocznego Marszu Śledzia. Uczestnicy wyruszają z Kuźnicy po to, aby po kilku godzinach i pokonaniu około 10 kilometrów z satysfakcją wyjść na ląd w Rewie. Trasa wiedzie przez najbardziej płytkie fragmenty akwenu, ale po drodze na śmiałków czekają różnego rodzaju zadania.

Tegoroczna edycja marszu odbędzie się w sobotę, 21 sierpnia. Jeśli tego dnia aura nie będzie sprzyjać, organizatorzy zadbali o terminy zapasowe. To 22 lub 28 sierpnia.

Ci, którzy chcieliby spróbować swoich sił i wziąć w nim udział, mogą się zgłaszać do 4 lipca. Zapisy są prowadzone na stronie b4sportonline.pl.

Zgłoszenie nie oznacza jeszcze udziału w wydarzeniu. O miejsca w realnym marszu zawodnicy zawalczą podczas wirtualnych zawodów. Uczestnicy będą rywalizować o start w imprezie w czterech kategoriach: nowicjusz, weteran, ratownik oraz extreme. Miejsca wywalczą ci, którzy osiągną najlepsze wyniki.

Szczegółowe informacje oraz regulamin można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Jak co roku organizatorzy zostawią w puli 10 miejsc startowych. Mogą z nich skorzystać osoby, które zgłoszą się do biura marszu w dniu imprezy. Grupa Last Minute zostanie skompletowana na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”, dlatego na starcie w Kuźnicy warto zjawić się odpowiednio wcześnie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...