23.06.2021 15:53 0 NW/TTM

Absolutorium dla wójta gminy Luzino

Fot. Marek Trybański/TTM

Za nami XXIV sesja Rady Gminy Luzino. Była to jedna z najważniejszych sesji w tym roku – radni udzielili absolutorium wójtowi za realizację budżetu w 2020 roku.

Pandemia dała się we znaki samorządowcom, którym nie ułatwiała zadań jakim są m.in. realizacja szeregu inwestycji i dopięcie zaplanowanego budżetu.

Budżet udało się wykonać na poziomie 108 mln po stornie przychodów i 110 mln po stronie wydatków. Pokazuje to, że był ponad 2 mln deficyt w budżecie ubiegłorocznym. Tę różnicę pomiędzy wykonanymi zadaniami a zamierzeniami wynikają w głównej mierze z tego, że był to rok covidowy – mówił Bartłomiej Formela, przewodniczący Rady Gminy Luzino w rozmowie dla Twojej Telewizji Morskiej.

W kwietniu była na przykład taka sytuacja, że udział w podatku dochodowym osób fizycznych spadł nam o ponad 400 tysięcy i wtedy natychmiast poprosiłem o zwołanie sesji, bo jeśli byłoby tak w kolejnych miesiącach to byłaby to dramatyczna sytuacja. Na szczęście sytuacja się unormowała - komentuje Jarosław Wejer, wójt gminy Luzino.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Podczas sesji radni udzielili wójtowi gminy Luzino absolutorium za realizację budżetu w 2020 roku.

Jest to efekt współpracy, różnimy się na komisjach, ale to rzutuje różnymi ciekawymi rozwiązaniami dla gminy. W czasie pandemii choć część ludzi była na pracy zdalnej czy opiece na dzieci obsługiwaliśmy cały czas mieszkańców – mówił Jarosław Wejer.

Radni obradowali także nad sprawami porządkowymi i związanymi z budżetem.

Ważną uchwałą była rekonstrukcja tegorocznego budżetu i podjęcie decyzji o zaciągnięciu 7 mln 550 tys. zł kredytu, które mają pozwolić na realizacje wszystkich inwestycji, które zostały zamierzone przy projekcie budżetu na rok 2021 – powiedział Bartłomiej Formela.

W porządku uchwał znalazło się w sumie 15 uchwał.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24