23.06.2021 15:00 2 WH

Puckie molo otwarte – przed wejściem pojawiły się donice

Źródło: Facebook/Hanna Pruchniewska

Po trzech tygodniach, w środę (23 czerwca) molo w Pucku zostało otwarte dla przechodniów. Zakończył się remont po incydencie z samochodem dostawczym. Ponadto przed wejściem na molo pojawiły się donice z kwiatami.

Przypomnijmy, że 8 czerwca dostawczak wjechał na drewnianą konstrukcję i doprowadził do zerwania części molo. Jedno z kół pojazdu utknęło pomiędzy deskami. Więcej o zdarzeniu - tutaj.

Teraz burmistrz Pucka poinformowała, że remont się zakończył, a molo jest gotowe na spacerowiczów.

Eksperci uznali, iż molo jest bezpieczne i możliwe do udostępnienia pieszym bez ograniczeń. To tak ku uspokojeniu niektórych - jest bezpiecznie, a finansowe sprawy odszkodowań ogarniamy – napisała Hanna Pruchniewska na Facebooku.

Podczas prac całkowicie wymieniono poszycie pokładu drewnianego mola na powierzchni około 70 metrów kwadratowych i wzmocniono konstrukcję nośną, w tym częściowo wymieniono belki nośne.

Na początku części drewnianej pojawiły się elementy ozdobne, które przy okazji powstrzymają przed dziwnymi praktykami. Jest między donicami taka odległość, by zmieścił się bliźniaczy wózek dziecięcy – dodaje Pruchniewska.

Na molo obowiązuje zakaz przemieszczania się pojazdów. Dotyczy to także gokartów i rowerów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24