22.06.2021 14:42 2 PM/gdansk.pl

To nie koty, a szopy - zwierzęta zamieszkały w kominie

Fot. Dominik Paszliński/www.gdansk.pl

W kominie wentylacyjnym jednego z gdańskich domów zamieszkała… rodzina szopów. Matkę i jej młode próbowano złapać i zabrać w bezpieczne miejsce, ale te ani myślą opuszczać swojego lokum.

Niecodzienni lokatorzy zamieszkali przy al. Wojska Polskiego 5 w Gdańsku. Jak relacjonują mieszkańcy, pierwszy raz zwrócili uwagę na nietypowe zwierzęta spacerujące po dachu około miesiąc temu.

Zawsze lubiłam przyrodę, zwracam uwagę na zwierzęta - mówi Helena Kogut. - Spojrzałam przez okno, przy kominie na dachu było coś sporego, pręgowanego. Pies, nie pies? Ale jak to? Pies na dachu? Sięgnęłam po książkę, patrzę, no przecież to szop. Zaraz zadzwoniłam do sąsiadki: Wyjdź przed swój dom i spójrz na dach. Chyba macie gościa – mówi mieszkanka Gdańska.

Szopy co prawda nie są uciążliwe, ale wszyscy mają świadomość, że zwierzęta trzeba stamtąd zabrać, tym bardziej, że małe bawią się na dachu i bywa, że spadają z drugiego piętra.

W poniedziałek (21 czerwca) podjęto próbę odłowienia zwierząt. Strażacy próbowali dotrzeć do dwójki małych szopów ukrytych w kominie wentylacyjnym, matka jednak skutecznie przepędziła „ratowników” i cała akcja po prawie trzech godzinach się zakończyła.

Fot. PSP

Gdański magistrat i służby zapewniają, że niebawem spróbują ponownie złapać rodzinę i przenieść w bezpieczne miejsce.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24