Politycy nie zabijajcie polskich mediów

17.06.2021 17:26 10 WH/TTM

Boks: Juniorki będą walczyć w Bolszewie

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Od czwartku (17 czerwca) do niedzieli (20 czerwca) w bolszewskiej hali sportowej na ringu będą walczyć najlepsze młode zawodniczki. Przed nami Mistrzostwa Polski U18 w boksie.

Na hali w Bolszewie zagoszczą m.in. medalistki Europy i świata. Łącznie w rywalizacji wezmą udział 94 dziewczyny. To bokserska elita na wysokim poziomie.

Chcemy zobaczyć boks wszędzie, nie tylko w dużych regionach jak na przykład Warszawa. Chcemy ten sport zaszczepić w mniejszych miejscowościach. Cały czas pracujemy, aby boks budować od podstaw – mówi Sławomir Kozłowski, wiceprezes Polskiego Związku Bokserskiego ds. Sędziowskich dla Telewizji TTM.

Zawody rozpoczną się w czwartek (17 czerwca) o godzinie 18:00. Kolejne spotkania zaplanowano na piątek (18 czerwca) i sobotę (19 czerwca) o godzinie 11:00 oraz 17:00. Gala finałowa odbędzie się w niedzielę (20 czerwca) o godzinie 14:00.

Sporty siłowe w tym boks są bardzo popularne. Czegoś takiego u nas jeszcze nie było. Mamy halę, która spełnia dane wymogi i można organizować zawody w niemal każdej dyscyplinie halowej. Tym bardziej zapraszam mieszkańców, aby zobaczyli, jak formę budują juniorki - zwraca uwagę Wojciech Kuziel, radny gminy Wejherowo.

Mistrzostwa Polski U18 są otwarte. Wydarzenie mogą obejrzeć wszyscy chętni na trybunach z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Hala jest bardzo duża. Wierzę, że wszyscy się pomieścimy i będziemy mogli dopingować Julię Wasiakowską, która jest z gminy Wejherowo – mówi Wojciech Wasiakowski, organizator mistrzostw.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...