14.06.2021 09:00 9 PM/UM Puck

Po uszkodzeniu przez dostawczaka molo w Pucku wciąż zamknięte

Fot. facebook.com/hanna.pruchniewska

Do czasu naprawy część mola w Pucku będzie zamknięta. Miasto informuje, że w tej sprawie prowadzona jest procedura odszkodowawcza.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu na molo w Pucku utknął samochód dostawczy – pisaliśmy o tym tutaj. Auto z dostawą do restauracji wjechał pomimo obowiązujących zakazów. W wyniku znacznego obciążenia pojazdu nastąpiło zarwanie pokładu mola.

Po niezwłocznym usunięciu pojazdu zabezpieczono wejście na molo przed spacerowiczami oraz dokonano oceny technicznej powstałych uszkodzeń. W wyniku zdarzenia uszkodzeniu uległo kilkadziesiąt metrów kwadratowych dyliny drewnianego pokładu – czytamy na stronie Pucka.

Do czasu wykonania niezbędnych napraw: wymiany uszkodzonych desek pokładowych, wzmocnienia układu nośnego w miejscu zdarzenia  uszkodzona część mola zastała czasowo wyłączona z eksploatacji. Są plany, żeby na przyszłość zapobiec takim zdarzeniom.

Ustawimy tam niebawem w poprzek pewne elementy ozdobne, które być może kogoś kolejnego zahamują - informuje Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

Jak informuje miasto równolegle poza pracami naprawczymi prowadzona jest procedura odszkodowawcza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24