09.06.2021 15:35 4 NW/KMP w Gdańsku

Nie 3 promile, a szpilki powodem kolizji

zdj. ilustracyjne, źródło:pixabay.com

Kobieta, która spowodowała kolizję, będąc pod wpływem alkoholu tłumaczyła policjantom, że do zdarzenia doszło przez szpilki, w których trudno szybko zahamować. 45-latce grożą dwa lata więzienia i sądowy zakaz kierowania.

Kierująca toyotą avensis kobieta jadąc we wtorek 8 czerwca w Gdańsku ul. Małomiejską w kierunku ul. Podmiejskiej nie dostosowała prędkości do warunków ruchu i uderzyła w poprzedzający ją samochód marki honda - informuje Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Badanie alkomatem wykazało, że kobieta miała w organizmie 3 promile alkoholu. 45-latka tłumaczyła, że wypiła tylko jedno piwo do obiadu, a przyczyną kolizji było to, że nosi szpilki, w których nie ma możliwości wykonania szybkiego hamowania.

Policjanci zatrzymali elektronicznie prawo jazdy należące do 45-latki, a ona sama została doprowadzona do komisariatu - dodaje Magdalena Ciska.

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności i orzeczeniem sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24