10.06.2021 09:30 0 WH

Filip z Rumi i przyjaciele się nie poddają – będą sprzedawać ciasta, aby pomóc w leczeniu!

Źródło: Siepomaga.pl

Dziesięcioletni Filip z Rumi choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Ponadto boryka się z chłoniakiem złośliwym w jamie brzusznej. Chłopiec wymaga kosztownego leczenia. Pomagają mu przyjaciele oraz rodzina, którzy organizują w sobotę (12 czerwca) kiermasz ciast.

Życie radosnego i beztroskiego Filipa oraz jego najbliższych z dnia na dzień wywróciło się do góry nogami.

Pewnego wieczoru pojechaliśmy na SOR ze względu na jego dziwnie powiększający się brzuszek. I zaczął się koszmar... Badania, narkozy, wycinki, punkcje. Pierwsza diagnoza - chłoniak złośliwy w jamie brzusznej. Następna diagnoza - ostra białaczka limfoblastyczna, która zaatakowała 60 procent szpiku – czytamy na stronie zbiórki.

Filip się nie poddaje i idzie na wojnę z białaczką. Czeka go długa i kosztowna droga. Powstała zbiórka oraz grupa licytacyjna, gdzie każdy chętny może pomóc.

W akcję zaangażowało się wielu ludzi o dobrych sercach – rodzina, przyjaciele i sąsiedzi. Wszystko po to, aby Filip mógł wrócić do zdrowia.

Kolejna okazja, aby wspomóc leczenie małego rumianina będzie w sobotę (12 czerwca). Na rynku w Rumi w godzinach 8:00 – 12:00 będą sprzedawane ciasta i inne smakołyki.

Cały dochód z kiermaszu zostanie przekazany na leczenie Filipa. Widzimy się na Targowisku Rumia, uzbrojeni w dobre humory i chęć pomagania – poinformowała Marzena Zięba, jedna z administratorek grupy licytacyjnej.

Zbiórka dla Filipa znajduje się tutaj.

Grupa licytacyjna na Facebooku znajduje się tutaj.

Nasz ostatni artykuł na temat Filipa znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24