07.06.2021 13:30 1 NW/KPP w Wejherowie

Dokonał kolejnych kradzieży - został tymczasowo aresztowany

Fot. KPP Wejherowo

Chodził po parkingu, łapał za klamki samochodów i okradał te, które były otwarte. Policjanci z Redy zatrzymali 30-latka, który dokonał kradzieży w ramach powrotu do przestępstwa. Ponadto ma na swoim koncie włamania do rumskich mieszkań. Sąd tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Mężczyzna, który trafił w ręce policji okradł trzy samochody, z których zabrał elektronarzędzia, pieniądze, dokumenty i inne przedmioty. Okazało się, że to ten sam 30-latek, który chodził nocą po mieście, sprawdzał które domy są otwarte i okradał je. Więcej na ten temat pisaliśmy w naszym artykule.

Kryminalni ustalili, że mężczyzna odpowiada za pięć kolejnych przestępstw. Mundurowi udowodnili, że odpowiada on za dwie kradzieże i trzy usiłowania włamania. Został już przesłuchany i usłyszał zarzuty w Redzie oraz pięć kolejnych zarzutów usłyszał w Rumi – czytamy w policyjnym komunikacie.

Zatrzymany został aresztowany na okres 3 miesięcy, ponieważ kolejnych kradzieży i włamań dopuścił się w ramach powrotu do przestępstwa.

Jak informują mundurowi, kradzież mienia zagrożona jest kara do 5 lat pozbawienia wolności, a kradzież z włamaniem od roku do 10 lat.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24