07.06.2021 09:59 7 PM/KWP Gdańsk

W maju napadł na 11-latkę - jest w rękach policji [AKTUALIZACJA]

Fot. KWP Gdańsk

Poszukiwany listem gończym mężczyzna, który w połowie maja napadł na 11-letnią dziewczynkę i zaatakował kobietę, jest w rękach policji. Kryminalni zatrzymali również dwóch innych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej pomagali w ukrywaniu się 40-latkowi.


Aktualizacja 8 czerwca godz. 11:00

Prokurator przedstawił zarzuty mężczyźnie zatrzymanemu do listu gończego w sprawie napaści na pokrzywdzone. Poszukiwany listem gończym 40-letni mężczyzna 7 czerwca usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Gdańsku. 

W oparciu o zebrany  materiał dowodowy prokurator zarzucił podejrzanemu groźbą i przemocą usiłowanie doprowadzenia pokrzywdzonej do obcowania płciowego (przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności do lat 12) oraz dwa zarzuty usiłowania pozbawienia  pokrzywdzonych wolności (przestępstwo zagrożone kartą pozbawienia wolności do  lat 5) – informuje prok. Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Po  zakończeniu  czynności   prokurator podjął  decyzję  o skierowaniu  do sądu wniosku  o  utrzymanie  zastosowanego  do listu gończego  tymczasowego aresztowania  oraz jego przedłużenie do trzech  miesięcy.


Po opublikowaniu wizerunku mężczyzny w mediach do policjantów spływało wiele informacji, które były bardzo dokładnie weryfikowane. Poszukiwany 40-latek nie przebywał w miejscu swojego zamieszkania, często zmieniał też miejsca swojego pobytu.

W poszukiwania 40-latka zaangażowani byli policjanci wszystkich pionów, a prokurator wydał za mężczyzną list gończy. Policjanci ustalili, gdzie może przebywać i przy wsparciu kolegów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Gdańsku w poniedziałek (7 czerwca) rano weszli do mieszkania na terenie Gdańska, w którym zatrzymali 40-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Do prowadzonej sprawy policjanci zatrzymali również dwóch innych mężczyzn, którzy najprawdopodobniej pomagali w ukrywaniu się 40-latkowi – informuje policja.

Przypomnijmy, że do przestępstw doszło 12 maja na terenie powiatów gdańskiego i malborskiego. Rano około godziny 6:00 na terenie Malborka miała miejsce napaść na uprawiającą jogging kobietę, natomiast po godzinie 13:00 w miejscowości Trutnowy (powiat gdański) na 11-letnią dziewczynkę. Dziecku i kobiecie udało się uciec. Tego samo dnia służby przeprowadziły obławę na podejrzanego – ustawiono blokady na ulicach między innymi w powiecie wejherowskim. Dwa dni później za informację o 40-latku wyznaczono nagrodę.

Fot. KWP Gdańsk

Zatrzymany 40-latek został doprowadzony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych do dyspozycji prokuratora.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24