31.05.2021 14:27 5 NW/TTM

Najmłodsi sprawdzali się w łowieniu ryb

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

W Orlu dzieci obchodziły swoje święto w aktywny sposób i na świeżym powietrzu. Nad kanałem rzeki Reda zorganizowano zawody z łowienia ryb. Chętnych było ponad 50 osób.

Nie jest z góry powiedziane, że łowienie ryb to pasja osób dorosłych. Okazuje się, że na pozór nużące zajęcie jest świetną zabawą, która podoba się wielu młodym osobom. Dowodem na to są niedzielne (30 maja) zawody spławikowe, które do Orla przyciągnęły 52 osoby.

Zawody organizujemy od wielu lat, tylko rok temu mieliśmy małą przerwę z powodu pandemii. Pomysł powstał po to, by odciągnąć dzieci od laptopów czy telewizorów. Zależy nam, by mogły spędzić aktywnie i wspólnie czas z bliskimiAdam Elwart, prezes PZW Koła nr 80 Wejherowo Miasto.

Na koniec rywalizacji każde dziecko dostaje nagrodę, a na tych którzy zgłodnieli podczas łowienia czekał grill.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Zawody były organizowane w dwóch przedziałach wiekowych, od 6 do 10 roku życia, oraz od 11 do 16 lat. Jak mówią sami organizatorzy poziom zawodów był wyrównany. Najwięcej ryb, jakie udało się złowić młodym wędkarzom to okonie. Wydarzenie organizowane jest od 25 lat.

Więcej na ten temat w Serwisie Informacyjnym Twojej Telewizji Morskiej.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24