Pucki szpital doczeka się termomodernizacji

środa, 26 maja 2021
Fot. Marek Trybański/TTM
Fot. Marek Trybański/TTM

Po kilku latach oczekiwania udało się podpisać umowę na termomodernizację puckiego szpitala. Prace mają rozpocząć się jeszcze w wakacje. Ponadto wybudowany zostanie nowy blok operacyjny. Przedsięwzięcie kosztować będzie ponad 9 milionów złotych.

Na możliwość realizacji tych dwóch zadań powiat pucki czekał już kilka lat. We wtorek (25 maja) podpisano umowę dotyczącą koniecznej już termomodernizacji budynków szpitala.

W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska podpisaliśmy dwie umowy, które zakładają termomodernizację pomieszczeń puckiego szpitala oraz budowę nowego bloku operacyjnego. Wnioski składaliśmy już w 2016 roku i w końcu się udało – mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Zadanie rozłożone zostanie w czasie i jego realizacja może potrwać nawet trzy lata.

Chcemy, żeby szpital mógł cały czas funkcjonować, dlatego będziemy musieli wszystko skoordynować i prosić pacjentów o wyrozumiałość. Robimy to jednak przede wszystkim dla nich, mamy więc nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie - komentuje Weronika Nowara, prezes Puckiego Szpitala.

Z użytkowania mają być wyłączane stopniowo kolejne piętra, tak by placówka cały czas mogła sprawnie działać na rzecz pacjentów. Wkrótce szpital przestanie pełnić rolę covidowego i jak mówi starosta pucki, będzie można dopuścić ekipę do pierwszej części remontowanego budynku.

Wkrótce ma zostać także ogłoszony przetarg na budowę zapowiadanego już bloku operacyjnego.

Na początku lipca powinniśmy mieć związanych ofertą wykonawców. Wówczas podpiszemy umowę i na przełomie lipca i sierpnia przekażemy plac budowy. Są to oczywiście optymistyczne założenia, ale jesteśmy zdeterminowani, by te inwestycje rozpocząć i przeprowadzić - mówi Jarosław Białk.

Według aktualnego kosztorysu przedsięwzięcie opiewać ma na kwotę ponad 9 milionów złotych, z czego 6 milionów pochodzi z dofinansowania.

Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.

Wiadomości

Nagrody dla najbardziej zaangażowanych. Powiat docenił organizacje i działaczy
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026

Nagrody dla najbardziej zaangażowanych. Powiat docenił organizacje i działaczy

'Łączy nas dobro'. Atrakcje dla rodzin i wsparcie dla hospicjów
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 3

'Łączy nas dobro'. Atrakcje dla rodzin i wsparcie dla hospicjów

Wyjątkowy jubileusz. 105-lecie działalności ośrodka dla niesłyszących
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 3

Wyjątkowy jubileusz. 105-lecie działalności ośrodka dla niesłyszących

Śledztwo po ujawnieniu zwłok seniora. Policja apeluje o pomoc
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 1

Śledztwo po ujawnieniu zwłok seniora. Policja apeluje o pomoc

Stolica pomorskiego rolnictwa. Wystartowały Agro Targi 2026
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026

Stolica pomorskiego rolnictwa. Wystartowały Agro Targi 2026

Deszcz nie przeszkodził wolontariuszom. Mieszkańcy wyszli na ulice
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 1

Deszcz nie przeszkodził wolontariuszom. Mieszkańcy wyszli na ulice

Spór o pomorską metropolię. Sopot sprzeciwia się nowej ustawie
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 1

Spór o pomorską metropolię. Sopot sprzeciwia się nowej ustawie

Reda świętuje 59. urodziny. Tłumy mieszkańców na Dniach Miasta
Nowe
sobota, 13 czerwca 2026 1

Reda świętuje 59. urodziny. Tłumy mieszkańców na Dniach Miasta

Mieszkańcy Redy z wyróżnieniem. "Zapisują bardzo dobrą kartę w historii miasta"
Nowe
piątek, 12 czerwca 2026 4

Mieszkańcy Redy z wyróżnieniem. "Zapisują bardzo dobrą kartę w historii miasta"

Policjanci i kierowcy wspólnie ugasili płonący samochód
piątek, 12 czerwca 2026 4

Policjanci i kierowcy wspólnie ugasili płonący samochód

Nasze kamery

Zobacz wszystkie →