26.05.2021 15:09 6 NW

Pucki szpital doczeka się termomodernizacji

Fot. Marek Trybański/TTM

Po kilku latach oczekiwania udało się podpisać umowę na termomodernizację puckiego szpitala. Prace mają rozpocząć się jeszcze w wakacje. Ponadto wybudowany zostanie nowy blok operacyjny. Przedsięwzięcie kosztować będzie ponad 9 milionów złotych.

Na możliwość realizacji tych dwóch zadań powiat pucki czekał już kilka lat. We wtorek (25 maja) podpisano umowę dotyczącą koniecznej już termomodernizacji budynków szpitala.

W Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska podpisaliśmy dwie umowy, które zakładają termomodernizację pomieszczeń puckiego szpitala oraz budowę nowego bloku operacyjnego. Wnioski składaliśmy już w 2016 roku i w końcu się udało – mówi Jarosław Białk, starosta pucki.

Zadanie rozłożone zostanie w czasie i jego realizacja może potrwać nawet trzy lata.

Chcemy, żeby szpital mógł cały czas funkcjonować, dlatego będziemy musieli wszystko skoordynować i prosić pacjentów o wyrozumiałość. Robimy to jednak przede wszystkim dla nich, mamy więc nadzieję, że wszystko pójdzie sprawnie - komentuje Weronika Nowara, prezes Puckiego Szpitala.

Z użytkowania mają być wyłączane stopniowo kolejne piętra, tak by placówka cały czas mogła sprawnie działać na rzecz pacjentów. Wkrótce szpital przestanie pełnić rolę covidowego i jak mówi starosta pucki, będzie można dopuścić ekipę do pierwszej części remontowanego budynku.

Wkrótce ma zostać także ogłoszony przetarg na budowę zapowiadanego już bloku operacyjnego.

Na początku lipca powinniśmy mieć związanych ofertą wykonawców. Wówczas podpiszemy umowę i na przełomie lipca i sierpnia przekażemy plac budowy. Są to oczywiście optymistyczne założenia, ale jesteśmy zdeterminowani, by te inwestycje rozpocząć i przeprowadzić - mówi Jarosław Białk.

Według aktualnego kosztorysu przedsięwzięcie opiewać ma na kwotę ponad 9 milionów złotych, z czego 6 milionów pochodzi z dofinansowania.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24