25.05.2021 12:30 16 NW/Inspekcja Transportu Drogowego

Umilali sobie trasę paląc fajkę wodną z marihuaną

Źródło:ITD

Z uchylonego okna samochodu wydobywał się gęsty dym, co zwróciło uwagę patrolu Inspekcji Transportu Drogowego przejeżdżającego krajową „szóstką” w Wejherowie. Okazało się, że kierowca i pasażer umilali sobie podróż paląc fajkę wodną z marihuaną.

Obok samochodu, którego wnętrze spowite było gęstym, białym dymem nie mogły obojętnie przejechać służby z Inspekcji Transportu Drogowego. Funkcjonariusze zajmujący się kontrolą prawidłowego poboru opłaty elektronicznej na krajowej „szóstce” w Wejherowie zwrócili uwagę na jeden z przejeżdżających samochodów osobowych i udali się za nim.

Kierowca po chwili zorientował się, że jedzie za nim patrol ITD. Zaczął wykonywać nerwowe ruchy, próbował bezskutecznie zapiąć pas bezpieczeństwa, a jego pasażer opróżnił przez okno fajkę i schował ją na tylne siedzenie – czytamy w notatce prasowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Pojazd został zatrzymany do kontroli drogowej. Po otwarciu drzwi nie dało się nie wyczuć charakterystycznego zapachu dymu marihuany. Na miejsce wezwano patrol z wejherowskiej komendy.

Źródło:ITD

Badanie wykazało, że zarówno kierowca jak i pasażer byli pod wpływem środka odurzającego. Obu zatrzymano za posiadanie narkotyków, a kierujący dodatkowo odpowie za prowadzenie pojazdu pod wpływem narkotyków i bez wymaganych uprawnień.

Do zdarzenia, jak informuje ITD w komunikacie z 24 maja, doszło w piątek (21 maja).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...