25.05.2021 10:00 1 WH/TTM

Moc atrakcji na Dzień Dziecka w gminie Wejherowo

Fot. Marek Trybański/ TTM

Darmowe dmuchańce, koncert Disneya, malowanie twarzy czy puszczanie baniek i wiele innych atrakcji przygotowano z okazji Dnia Dziecka w gminie Wejherowo. Wydarzenia zaplanowano w Gościcinie i Bolszewie. Dzieci i dorośli będą świętować w sobotę (29 maja) od godziny 14:00.

Ze względu na pandemię koronawirusa, gminne obchody Dnia Dziecka zostaną zorganizowane w dwóch miejscach – w Art Parku w Bolszewie oraz na boisku przy ul. Południowej w Gościcinie.

Przygotowaliśmy moc atrakcji we współpracy z Radą Sołecką i sołtysem. W Gościcinie o godzinie 15:00 oficjalnie zostaną otwarte obchody Dnia Dziecka – mówi Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo w rozmowie z Telewizją TTM.

W Gościcinie najmłodsi będą mogli poczuć się piratami – przygotowano spektakl. Przez cztery godziny będą odbywać się warsztaty prowadzone przez animatorów.

Ponadto w Gościcinie będzie okazja do pomagania. Wolontariusze z Iskierki Miłości będą prowadzić zbiórkę na rehabilitację młodej mieszkanki Kai Szlas.

Będziemy prowadzili zbiórkę, licytacje oraz przejazdy starymi motocyklami i samochodami. Będą przejazdy konne. To po to, aby uzbierać pieniądze dla małej Kai. Zawsze warto spędzać czas z dziećmi, a przy okazji można je nauczyć jak pomagać innym – tłumaczy Marek Miotk, sołtys Gościcina.

Natomiast w Bolszewie impreza rozpocznie się o godzinie14:00. Na dzieci i dorosłych będzie czekał namiot, gdzie będą odbywać się spektakle w tym koncert Disneya oraz warsztaty z malowania twarzy czy puszczania baniek mydlanych.

Dzieci w dwóch miejscowościach będą mogły za darmo korzystać z dmuchańców. Otrzymają watę czy popcorn w zależności od miejsca. Tych wydarzeń naprawdę będzie dużo. Zawsze jest tłum, jeżeli chodzi o Dzień Dziecka, bo to specyficzne święto. Pojawiają się całe rodziny – dodaje Sobczak.

Szczegóły na temat imprezy znajdują się na facebookowej stronie Biblioteki i Centrum Kultury Gminy Wejherowo.

Źródło: BCK Wejherowo


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24