14.05.2021 09:30 7 PM

Nagroda za informacje - trwa obława na groźnego przestępcę

Fot. KWP Gdańsk

Wciąż trwają poszukiwania mężczyzny, który miał napaść na 12-letnią dziewczynkę - na szczęście udało jej się uciec. Za pomoc w znalezieniu 40-latka policja wyznaczyła nagrodę pieniężną.

Wyznaczona została nagroda pieniężna w kwocie 8 tys. zł za pomoc w znalezieniu poszukiwanego mężczyzny, którego wizerunek publikowaliśmy i mogącego mieć związek z napadem na 12-letnią dziewczynkę – informuje sierż. szt. Anna Banaszewska-Jaszczyk, Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Przypomnijmy, że środę (12 maja) popołudniu policjanci otrzymali zgłoszenie o napaści na kilkunastoletnią dziewczynkę. Mężczyzna miał ją zaatakować, na szczęście udało jej się uciec. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu gdańskiego. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

— Uciekał samochodem, dlatego też padła decyzja o szeroko zakrojonych działaniach blokadowych, wykorzystywaliśmy również psy służbowe i teren monitorował policyjny śmigłowiec - informował w czwartek podinsp. Maciej Stęplewski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Policjanci ustalili dane personalne mężczyzny, wciąż jednak nie udało się ustalić gdzie przebywa.

Rysopis mężczyzny: mężczyzna ma 40 lat, krępą budowę ciała, ciemne, krótkie włosy. Ubrany był w spodnie moro i podkoszulkę. Lewą rękę ma owiniętą bandażem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24