13.05.2021 09:23 18 PM

Napadł na nastolatkę – obława na groźnego przestępcę trwa

Fot. KWP Gdańsk

Miał napaść na kilkunastoletnią dziewczynkę – na szczęście udało jej się uciec. W środę (12 maja) policjanci blokowali ulice między innymi powiatu wejherowskiego.

Wczoraj popołudniu policjanci otrzymali zgłoszenie o napaści na kilkunastoletnią dziewczynkę. Mężczyzna miał ją zaatakować, na szczęście udało jej się uciec. Do zdarzenia doszło na terenie powiatu gdańskiego. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania.

Uciekał samochodem, dlatego też padła decyzja o szeroko zakrojonych działaniach blokadowych, wykorzystywaliśmy również psy służbowe i teren monitorował policyjny śmigłowiec - informuje podinsp. Maciej Stęplewski, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku.

Działania policji prowadzone są na terenie całego Pomorza. Nasi czytelnicy w środę informowali o policjantach z długą bronią stojących na krajowej szóstce między innymi w Redzie - można o tym przeczytać tutaj.

Na ten moment policjanci ustalili dane personalne mężczyzny.

Priorytetem jest teraz jego zatrzymanie. Prosimy osoby, które mogą wskazać miejsce jego pobytu o kontakt, gwarantujemy pełną anonimowość - dodaje podinsp. Maciej Stęplewski.

Rysopis mężczyzny: mężczyzna ma 40 lat, krępą budowę ciała, ciemne, krótkie włosy. Ubrany był w spodnie moro i podkoszulkę. Lewą rękę ma owiniętą bandażem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24