12.05.2021 11:49 1 mat.pras.

Sukcesy żeglarzy RJK PZPOW - 'Bliza' Wejherowo

mat.pras.

W dniach 7-9 maja na Jeziorze Dąbie w Centrum Żeglarstwa w Szczecinie odbyły się regaty otwarcia sezonu, w ramach których wystartowali zawodnicy z Wejherowa.

Pierwszego dnia zawodów rozgrywane były regaty Pucharu Polski F5-10, w których zawodnicy RJK PZPOW- „Bliza” Wejherowo wywalczyli dwa medale, Andrzej Becker zajął 2 miejsce, a Kacper Konkol 3 miejsce.

W następnych dniach rozegrano regaty eliminacyjne do Mistrzostw Polski w najbardziej popularnej klasie F-5-E w której doskonale wypadli zawodnicy wejherowskiego klubu. W kategorii seniorów, wygrał wielokrotny Mistrz Świata, Julian Damaszk, w kategorii juniorów triumfował Kacper Konkol, a drugie miejsce zajął Błażej Dąbrowski. Podobnie w kategorii młodzików, dwa pierwsze miejsca na podium zajęli zawodnicy "Blizy", bracia bliźniacy Błażej i Igor Pawłowicz.

Doskonały start indywidualny zawodników przełożył się na drużynowy sukces Klubu, który bezapelacyjnie wywalczył pierwsze miejsce. Na świętowanie sukcesów nasi żeglarze nie będą mieli za dużo czasu, ponieważ już w nadchodzący weekend wezmą udział w kolejnych regatach wliczanych do Pucharu i Mistrzostw Polski we Włocławku - informuje Andrzej Byczkowski, dyrektor PZPOW w Wejherowie.

mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras. mat.pras.