08.05.2021 17:26 9 NW

Akcja wielu serc - na wejherowskim rynku rozdano rowery

Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM

W sobotnie (8 maja) popołudnie wejherowski rynek wypełnił się rowerami. Chętni w ramach akcji „Podaruj niepotrzebny rower” mogli oddać lub przyjąć jednoślad. Patronem wydarzenia była posłanka Henryka Krzywonos-Strycharska.

Wiele rowerów dzięki akcji zyskało nowe życie. Zbiórka promowała ekologię, ale przede wszystkim pokazała, że warto dzielić się z innymi tym, co mamy.

Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W niesienie pomocy zaangażowało się sporo osób, a ci, którzy zdecydowali się wziąć pod swoje skrzydła dwa kółka z drugiem ręki, wydawali się być bardzo zadowoleni.

Było widać po twarzach tych ludzi, że są im te rowery naprawdę potrzebne. Miałem w domu rowery niepotrzebne i pomyślałem, że fajnie byłoby je rozdać. W ten sposób cała akcja się rozkręciła – mówił Stanisław Kalicki, prezes fundacji „Już Pomagam”.

Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM Fot. Anna Grzymkowska/Norda FM

Rowery rozchodziły się jak świeże bułeczki. Organizatorzy zwrócili uwagę na to, że zbiórka, biorąc pod uwagę okoliczności pandemiczne, wyszła bardzo dobrze. Mało kto spodziewał się, że zbiórka odniesie taki sukces, choć wszyscy na to liczyli.

Oprócz jednośladów na rynku w Wejherowie rozdawano także książki i torebki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24