07.05.2021 14:30 0 WH/mat.pras.

Mali piłkarze z gminy Wejherowo zagrali w Zabrzu

Źródło: mat.pras.

Za nami ogólnopolski turniej piłkarski dla dzieci z rocznika 2014 w Zabrzu. Nasz region reprezentowała drużyna z gminy Wejherowo. „Dla młodych zawodników wyjazd na taki duży turniej było bezcennym doświadczeniem, które zaowocuje w przyszłości” - mówi trener.

W Zabrzu zorganizowano rozgrywki z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja. Na murawie spotkali się siedmioletni piłkarze. Wśród nich była reprezentacja z gminy Wejherowo – dzieci z Akademii Piłkarskiej Cassubian.

Zawodnicy z pewnością przyczynili się do promocji naszej małej ojczyzny w innym rejonie Polski. W turnieju w Zabrzu wzięło udział wiele znanych akademii piłkarskich między innymi Górnik Zabrze, Śląsk Wrocław czy Wisła Kraków – informuje Krystian Andryskowski, trener drużyny z rocznika 2014.

Młodzi piłkarze z Nordy mieli okazję zmierzyć się na murawie z drużynami: Górnik Zabrze, Wisła Kraków, KS Łomianki, FC Wrocław Academy, Star Starachowice, RKP ROW Rybnik i Athletic Ozimek.

Dla młodych zawodników wyjazd na taki duży turniej był bezcennym doświadczeniem, które zaowocuje w przyszłości – dodaje Krystian Andryskowski.

Na śląskiej murawie zagrało 16 drużyn. Ostatecznie drużyna z Nordy wygrała grupę brązową.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24