28.04.2021 16:03 1 NW/MOSG

Sprzedawali kradzioną biżuterię - złapano ich 'na gorącym uczynku'

Źródło:MOSG

Taranowali kradzionymi pojazdami zabezpieczenia salonów jubilerskich, skąd zabierali drogocenną biżuterię, którą następnie sprzedawali. Sprawcy zostali zatrzymani na gorącym uczynku przez funkcjonariuszy, w chwili, gdy prowadzili transakcję sprzedaży i kupna wyrobów jubilerskich za 600 tys. zł.

Kary nie unikną mężczyźni, którzy ukradli luksusowe zegarki u jubilera w Niemczech, po czym sprzedawali je w Polsce. Funkcjonariusze z Morskiego Oddziału Straży Granicznej i pomorscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku pięciu mężczyzn.

Przestępcy taranowali kradzionymi pojazdami zabezpieczenia salonów, skąd zabierali wyroby jubilerskie i luksusowe zegarki, które następnie sprzedawali w Polsce paserom wchodzącym w skład grupy. Strażnicy graniczni wspólnie z policjantami z Komendy Wojewódzkiej Policji z Gdańska 23 kwietnia weszli na teren posesji niedaleko Tolkmicka (woj. warmińsko-mazurskie). Tam w trakcie dynamicznych działań zatrzymali pięciu mieszkańców województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego - informuje kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Komendanta MOSG.

Źródło:MOSG Źródło:MOSG Źródło:MOSG Źródło:MOSG

W tym czasie przestępcy prowadzili transakcję sprzedaży i kupna biżuterii za 600 tys. zł. W pomieszczeniach służby znalazły kilkadziesiąt markowych zegarków, znaczne ilości biżuterii i inne wartościowe przedmioty. Zabezpieczono cztery jednostki broni palnej i gazowej i gotówkę w kwocie 214 tys. zł i ponad 100 tys. euro.

Wstępne oględziny potwierdziły, że część ujawnionych przedmiotów została skradziona 20 kwietnia ze sklepu jubilerskiego w Lipsku w Niemczech. Napadu dokonano wtedy z pomocą kradzionego pojazdu, którym sprawcy sforsowali witrynę salonu, zabierając przedmioty na kwotę prawie 3 mln złotych - wyjaśnia kmdr ppor. SG Andrzej Juźwiak.

Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, co zagrożone jest karą do 10 lat więzienia. Trzem z nich dodatkowo zarzucono posiadanie broni bez zezwolenia, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Przestępcy zostali aresztowani na 3 miesiące.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24