28.04.2021 15:08 0 Karolina Sołtaniuk/materiał partnera Materiał partnera

Popołudniowa Liga Żeglarska zaprasza wszystkich na pokład

Fot. Agnieszka Modelska

Popołudniowa Liga Żeglarska rusza już 13 maja w Marinie Yacht Park w Gdyni. Liga obejmuje sześć regat i jeden wielki finał 21 sierpnia. Do zawodów mogą zgłosić się wszyscy zainteresowani, którzy ukończyli 14 rok życia. To idealna alternatywa spędzania wolnego czasu dla wszystkich, którzy chcą się dobrze bawić!

Polskie Stowarzyszenie Klasy 2020 pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego zorganizowało Popołudniową Ligę Żeglarską, skierowaną do amatorów żeglarstwa, rodziców, młodzieży od 14 roku życia i wszystkich chętnych do aktywnego spędzania wolnego czasu na Zatoce Gdańskiej.

Warunkami uczestnictwa w lidze jest licencja amatorska (koszt licencji to jedynie 10 PLN!). Jeśli planujesz żeglować jako sternik – mile widziany będzie patent żeglarza jachtowego lub wyrobiona licencja zawodnika oraz ubezpieczenie OC. Młodzież do 18 roku życia uczestnicy w regatach z pełnoletnim opiekunem.

Cechą charakterystyczną nowej w sezonie 2021 ligi jest jej nietuzinkowy schemat. Do regat każdy może zgłosić się indywidualnie lub w 4 osobowej załodze. Ostatecznie przed wielkim finałem, który odbędzie się pod koniec sierpnia, najważniejszy będzie ranking zawodników – 10 najlepszych osób dobiera swoją załogę i rywalizuje o tytuł Mistrza Popołudniowej Ligi Żeglarskiej.

Kolejną ogromną zaletą regat jest czas, miejsce … oraz cena! Liga odbywać się będzie na Zatoce Gdańskiej w Marinie Yacht Park. Popołudniowa rywalizacja zaplanowana jest pięciokrotnie w czwartki oraz jednorazowo w sobotę – jest to idealny termin dla wszystkich, którzy chcą podszkolić swoje żeglarskie umiejętności. Uczestnictwo w jednych regatach wacha się od 50 do 60 złotych, a wykupienie wstępu do wszystkich eliminacji spowoduje jedno pływanie gratis!

Więc jak się zgłosić? Na stronie internetowej www.jacht2020.pl w zakładce LIGA znajdą Państwo wszystkie niezbędne dokumenty do zgłoszenia. Po zapoznaniu się z regulaminem i wypełnieniu arkusza dokumentu word, należy przesłać zgłoszenie pod adres mailowy: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24