27.04.2021 13:30 0 WH/UM w Gdyni

Nowe trasy gdyńskiego maratonu rowerowego

Źródło: gdynia.pl

Dobre wiadomości dla zawodników biorących udział w zawodach XCM 7R CST MTB Gdynia Maraton. Rowerzyści będą mieli do przejechania dodatkowe10 km oraz dwie pętle o długości 55 kilometrów.

Ubiegłoroczna edycja imprezy była jubileuszowa – kolarskie zawody odbywały się w Gdyni po raz piętnasty. Już wtedy wprowadzono nowości dla uczestników m.in. dodano odcinki szybkościowe oraz bardziej techniczne. Ponadto pojawił się przejazd nad estakadą. W tym roku pojawią się kolejne niespodzianki.

Tegoroczne zmiany mają na celu jeszcze lepsze wykorzystanie potencjału, jaki posiada wybrana przez nas trasa prowadząca leśnymi drogami Nadleśnictwa Gdańsk oraz rezerwatu przyrody Kacze Łęgi. Uzupełniliśmy trasę o 10 nowych kilometrów, dzięki czemu jedna pętla wydłużyła się do 55 kilometrów – mówi Dariusz Batek, dyrektor imprezy.

Rowerzyści będą mieli do przejechania nową pętlę na odcinku Chwarzno-Wiczlino - Leśny Ogród Botaniczny Marszewo.

Korekta obejmuje także rejon powrotu w okolice Stadionu Miejskiego, gdzie czekać będzie nowy, średniej trudności podjazd. Inaczej zostanie poprowadzony początkowy fragment wjazdu do lasu na drugą pętlę. Tym razem uczestnicy nieco oddalą się od linii torów kolejowych i zyskają kolejny podjazd – informuje portal gdynia.pl.

Pod koniec 2020 roku poinformowano, że Gdynia Maraton dołączył do Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI). To oznacza, że w zawodach mogą wziąć udział kolarze z zagranicy. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 19 września.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24