26.04.2021 14:52 0 WH/TTM

Rywalizowali w biegach i na rowerze - za nami rumski duathlon

Fot. TTM

Zwycięzcą rumskiego duatlonu okazał się Kacper Stępniak. To trzecia wygrana z rzędu dla sportowca. Już po raz piąty na ulicach Rumi odbyła się rywalizacja biegowa i rowerowa.

W niedzielę (25 kwietnia) zawodowi sportowcy spotkali się na parkingu pod rumskim MOSiR-em, aby wziąć udział w duathlonie – odmianie triathlonu, który składa się z biegu i jazdy na rowerze. Zawody odbyły się w czterech kategoriach - Age Group (AG), Młodziki, Juniorzy Młodsi i Elita.

Wszyscy zawodnicy w ramach przepisów są powołani do kadry narodowej. Są to eliminacje do mistrzostw Europy – mówił podczas wyścigu Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy.

Impreza odbywa się w Rumi po raz piąty. Uczestnicy biorący udział w wydarzeniu byli spragnieni rywalizacji i sportowych emocji - w czasach pandemii większość zawodów zostało odwołanych lub przełożonych.

Treningi są coraz trudniejsze, bo zamykają baseny i lasy, ale jakoś to mnie zdopingowało. Głównie jeździłem na rowerze, biegałem po lesie oraz korzystałem z basenu, kiedy było to możliwe. Są zamienniki. Cieszę się, bo nie było nudno – mówi uczestnik zawodów z Gdyni.

Fot. TTM Fot. TTM Fot. TTM

Cała fotogaleria znajduje się TUTAJ.

Zwycięzcą rywalizacji w kategorii młodzików okazał się Kacper Stępniak, który trzeci rok z rzędu zajmuje pierwsze miejsce. W Age Group najlepszy okazał się Sergiusz Sobczyk. Kacper Stępniak zajął podium w grupie Elity, Młodzieżowców i Juniorów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24